Lista ocen Ford Focus II Sedan (33) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~M
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Szczerze mówiąc to z ocena mam mały problem. Generalnie przełożenia są ok, precyzyjne i wchodzą z przyjemnym oporem. ALE... wsteczny to porażka -czasami wchodzi dopiero za 5ym razem... Czasami przy bardzo szybkiej zmianie biegu z 2 na 3 może haczy. Jadąc na luzie i chcąc wrzucić 4ke to nie wystarczy tylko pchnąć dźwigni do tylu -trzeba ja jeszcze trochę przesunąć w prawo żeby bieg wszedł prawidłowo. Wykonując ten \"manewr\" z 2go biegu możemy...
~lukasz2891@wp.pl
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Mam auto z AUTOMATYCZNĄ skrzynią biegów. W poprzednim samochodzie (Merc. W124) przy zmianie przełożenia z 1 na 2 czułem zryw, a tutaj w focusie zmiany następują bardzo płynnie niezależnie czy jest to zmiana w górę, czy redukcja przełożeń. Przydał by się jeszcze jeden bieg, ale i tak praca skrzyni jest bardzo przyzwoita. Ideał do MIASTA!!! Z funkcji manualnego przełożenia w zasadzie nie korzystam, ale miło że jest- przyda się jakimś napaleńcom..
~freddyl
Sedan 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Gałka leży wspaniale w dłoni i jest w tym miejscu gdzie jej właśnie szukam. Zestopniowana znakomicie jak wyprzedzam TIR`a na trasie przy 80 na czwórce mam 3400 obrotów i ciągnie jak djabli a na trasie przy 125 na piątce też. Super gdyby nie to, że trójki to trzeba poszukać. Jeszcze przy wolnej zmianie nie ma problemów, ale jak chcesz to zrobić szybko to niestety dźwignia nie chce wskakiwać we właściwe miejsce. ale ogólnie spoko.
~jacuś
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Skrzynia biegów to porażka. Słynny juz bieg wsteczny każdego potrafi dobić a nieostrozne wrzucana jedynka też nie najlepsza. Trzeba sie przyzwyczaic i delikatnie wrzucac. Wtedy OK. Wniosek - w polonezie skrzynia nie była jednak taka zła.
~Katarzyna
Sedan 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Zarówno w mojej opinii jak i wielu uzytkowników i znajomych znakomita skrzynia biegów. Wszystko wchodzi jakby "samoczynnie" . Wystarczy tylko lekko pociągać lub popychać przysłowiowy lewarek.
~PIOTR KAPUŚCIŃSKI
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
DOBRE KRÓTKIE PRZEŁOŻENIA. DŻWIGNIA IDEALNIE LEŻY W DŁONI I JEST TAM GDZIE POWINNA. HACZENIE TRZECIEGO BIEGU PRZY SZYBKIEJ ZMIANIE Z 2 NA 3.
~Jarek
Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW
Skrzynie nie działa idealnie i możnaby oczekiwać więcej. Być może winę ponosi już wiek auta choć przebieg nie jest jeszcze duży.
~Ireneusz Tonder i.ton@orange.pl
Sedan 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Rzeczywiście czasem haczy z jedynki na dwójke . Poza tym ok ..ale tak naprawde wkurza mnie to ciagłe przelaczanie.
~staszek.mika@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
PRZY ZIMNEJ HACZY PODCZAS PRZEŁĄCZANIA Z JEDYNKI NA DWÓJKĘ,ALE MOŻE TO KWESTJA DOTARCIA,BO PRZY ROZGRZANEJ TEGO PLOBLEMU NIE MA
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Sedan
6,3
8,4
8,7
~Naids
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
wszystko ok tylko przy redukcji czasami biegi ciężej wchodzą ale to już kwestia przyzwyczajenia
Ford Focus II Sedan