Lista ocen Ford Focus II Sedan (31) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~M
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Ten element przekonal mnie do kupna tego samochodu. Z tylu ma wielowahaczowe zawieszenie. Dodatkowo fabrocznie dokupilem sportowe zawieszenie i alu 16\" na dobrych Michelin\'ach -auto prowadzi sie jak marzenie -na zakretach mozna jechac pelnym ogniem bez chwili zawahania. Ze wszystkich aut klasy kompakt ktore prowadzilem (m.in nowy Lancer i Octavia II) to auto na zakretach daje nawiecej frajdy z jazdy. Owszem -dziury czuc i tu nie ma sie co...
~Katarzyna
Sedan 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
To już prawie rarytas. Jeździłam wieloma autami w tej i w wyższej klasie, ale tak doskonałego zawieszenia nie widziałam w jakimkolwiek autku. W zakręty wchodzi jak po szynach a jedyne nad czym ubolewam to opony, które kupiłam razem z autem- chyba jakieś słabe, bo są nieco głośne. Z tego co wiem to w wielu rankingach auto zajęło w tej kategorii pierwsze miejsce.
~lukasz2891@wp.pl
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Nie myślałem, że samochody na \"F\" mogą mieć tak dopracowane zawieszenie. Układ jezdny w zasadzie od razu odpowiada na moje komendy, a wybieranie nierówności jest też b.dobre. Sprężystość tego zawieszenia to chyba największa jego zaleta. W Mercedesie się pływało jak na promie, a Focus to raczej duża żaglówka. Nie słychać trzasków stuków itp. Duży plus.
~kap
Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW
Wersja GOLD, ze sportowym zawieszeniem. Na każdym zakręcie trzyma się drogi, niestety na polskich drogach z powodu wybojów często włącza się ESP (można oczywiście wyłączyć) Sportowe zawieszenie GOLDa plus opony 205/65/16 = czuć wyboje
~freddyl
Sedan 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
bez komentarza. nic dodać nic ująć. może tylko w wersjach FX troszeczkę czuć sztywkość ale ten typ tak ma. Zobaczymy jak będzie z ząbkowaniem opon. Poprzednik wycinał jeden komplet na sezon. ale może zależy to od wielkości koła i dwójka sobie poradzi
~stamin
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
zankomity układ jezdny ( moge porównać do wielu samochodów zarówno z klasy niższej ( Suzuki Sfift, Peugot 206, Citroen C2 , renault Clio, podobnej klasy jak Opela Astra, Honda Civic, jak i wyższej Toyota Avensis, Ford Mondeo)
~jacuś
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Znakomicie trzyma sie drogi. Nie przechyla, nie wyrzuca. Chce sie jechać tym. Podwozie dobrze zetrojone nie za miekkie, nie za twarde. Ale tylko dzięki dobrym fotelom nie czuć wyboi bo tak to samochodem trzepie.
~Bożena
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Po 1 tys. km. głośne stuki półosi napędowych w mechanizmie napędowym - podczas puszczania sprzęgła. Serwis twierdzi że to normalne w Fordach. Następna głupota autoryzowanego serwisu,
~Ireneusz Tonder i.ton@orange.pl
Sedan 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Tutaj jest naprawde ok ..sprawdzalem gada na maksa za suchej nawierzchni w sporych lukach ...inni odpuszczali a ten trzymal sie ...dzielnie .
~Adrian
Sedan 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
REWELACJA, porównując z Octavią I nie ma co porównywać :), jedynym niedociągnięciem jest wpadanie w drgania przy krótkich poprzecznych nierównościach
Ford Focus II Sedan