Lista ocen Ford Focus II Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 (13) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~M
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Szczerze mówiąc to z ocena mam mały problem. Generalnie przełożenia są ok, precyzyjne i wchodzą z przyjemnym oporem. ALE... wsteczny to porażka -czasami wchodzi dopiero za 5ym razem... Czasami przy bardzo szybkiej zmianie biegu z 2 na 3 może haczy. Jadąc na luzie i chcąc wrzucić 4ke to nie wystarczy tylko pchnąć dźwigni do tylu -trzeba ja jeszcze trochę przesunąć w prawo żeby bieg wszedł prawidłowo. Wykonując ten \"manewr\" z 2go biegu możemy...
~lukasz2891@wp.pl
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Mam auto z AUTOMATYCZNĄ skrzynią biegów. W poprzednim samochodzie (Merc. W124) przy zmianie przełożenia z 1 na 2 czułem zryw, a tutaj w focusie zmiany następują bardzo płynnie niezależnie czy jest to zmiana w górę, czy redukcja przełożeń. Przydał by się jeszcze jeden bieg, ale i tak praca skrzyni jest bardzo przyzwoita. Ideał do MIASTA!!! Z funkcji manualnego przełożenia w zasadzie nie korzystam, ale miło że jest- przyda się jakimś napaleńcom..
~jacuś
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Skrzynia biegów to porażka. Słynny juz bieg wsteczny każdego potrafi dobić a nieostrozne wrzucana jedynka też nie najlepsza. Trzeba sie przyzwyczaic i delikatnie wrzucac. Wtedy OK. Wniosek - w polonezie skrzynia nie była jednak taka zła.
~PIOTR KAPUŚCIŃSKI
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
DOBRE KRÓTKIE PRZEŁOŻENIA. DŻWIGNIA IDEALNIE LEŻY W DŁONI I JEST TAM GDZIE POWINNA. HACZENIE TRZECIEGO BIEGU PRZY SZYBKIEJ ZMIANIE Z 2 NA 3.
~Naids
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
wszystko ok tylko przy redukcji czasami biegi ciężej wchodzą ale to już kwestia przyzwyczajenia
~Robert
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Biegi wchodzą lekko i precyzyjnie, a do tego lewarek ma krótkie skoki i zawsze trafia na swoje miejsce.
~orys@tlen.pl
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
bez uwag, w porównaniu z moim poprzednim autem (Mitsu Space Star) jest BAJECZNIE
~Greg330@tlen.pl
Tu pojawiają soe drobne zgrzyty zwłaszcza przy 3 i wstecznym
~miki
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Skrzynie VW, Seta, Skody niestety precyzyjniesze.
~Paweł
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Czasami 2 bieg wchodzi jakby w plasteline (fatalne uczucie)
Ford Focus II Sedan