Lista ocen Ford Focus III Hatchback 5d facelifting (31) - Ergonomia

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TheVoytekBear
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Kierowca ma wszystko pod ręką - od przełączników okien, przez kontrolki na desce rozdzielczej, a na schowku na okulary skończywszy (osiągnięto to kosztem wrażenia delikatnej "ciasnoty" kabiny z przodu, ale mi to nie przeszkadza). W wersji Titanium podłokietnik jest wysuwany, więc nie ma problemu z jego użytecznością. W tej samej wersji jest zapadka na napój, dzięki czemu nawet duża butelka nie utrudnia dostępu do lewarka skrzyni...
~Karllos
Hatchback 5d facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Mam wersje titanium, wszystko dobrze spasowane, troche drogo sobie liczą za naiwgację (dodatkowo około 4 tyś zł co wg mnie jest sporą przesadą więc podziękowałem za tą przyjemność). Jeżeli chodzi o sync2 i głosowe komendy... hmm w zasadzie tylko przydatne do obsługi telefonu :) jakoś nie bawi mnie gadanie przez 10 sekund o tym żeby ustawić klimatyzację na daną temperature :) robie to ręką przez sekunde, tak samo jest z ustawianiem radia......
~andy1234
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Wszystko niby na miejscu. Ale dwie rzeczy przeszkadzają. Prędkościomierz jest w takiej dziwnej tubie i w słoneczny dzień słabo widać prędkość z jaką się jedzie. No i druga rzecz fotel . Niby wszystko ok, ale regulacja lędźwiowa to wypada ciut za nisko i wyrzuca trochę z fotela. Do siedzeń Renault to im jeszcze kawałek brakuje jeżeli chodzi o komfort.
~etyk 1956
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
W tym aucie jest tylko to co naprawdę potrzebne i we właściwym miejscu, elegancko upakowane, czytelne przestrzennie i pod ręką. Mankamentem jest zbyt mały zakres ręcznej regulacji wysokości fotela kierowcy; może to być dyskomfort dla kierowcy o wzroście poniżej 160 cm.
~Tomek
Hatchback 5d facelifting 1.6 Ti-VCT 105KM 77kW
w moim przypadku ( 175cm ) wpasowuję się prawie idealnie, pewien mankament to regulacja kierownicy tj. ciągnąc do siebie również idzie w górę, ale za to wymusza prawidłowa pozycję za kierownicą, mogło jednak być lepiej
~WIL
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
W zasadzie wszystko pod ręką. Trochę absorbujące jest włączanie świateł przeciwmgielnych no i po przesiadce ze skody ciągle nie mogę się przyzwyczaić do sposobu regulacji prędkości wycieraczek.
~kayenne1
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Wszystko na swoim miejscu, w zasięgu wzroku i ręki, intuicyjna obsługa, nie musiałem czytać instrukcji a to mój pierwszy ford. Bardzo wygodne, dobrze trzymające fotele, przynajmniej w ST line.
~tomas38
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Zegary przyjemne i czytelne, wszystkie przyciski pod ręką, tempomat na kierownicy nic nie trzeba szukać pod spodem, sync3 działa po polsku bez problemu, ekran dotykowy chodzi płynnie
~Focus
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Bardzo dużo różnego rodzaju schowków. Bagażnik mógłby być większy. Brakuje też połączenia bagażnika z tylną kanapą (wygodna rzecz w przypadku przewożenia nart).
Dziennik kosztów dla Ford Focus III Hatchback 5d facelifting
5,6
~Auror911
Hatchback 5d facelifting 1.6 Ti-VCT 105KM 77kW
kokpit przeładowany przyciskami szczególnie kierownica, mam wersje z tempomatem, nie wszystko jest intuicyjne i trzeba się tego nauczyć
Ford Focus III Hatchback 5d facelifting