Lista ocen Ford Focus III Hatchback 5d facelifting (30) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~TheVoytekBear
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
180KM w benzynie swoje musi wypić. Co prawda uświadomiono mnie niedawno, że wolnossące jednostki o podobnej mocy jednak palą dużo więcej, ale jazda na LPG to to nie jest :) Oczywiście mowa tu tylko o kosztach paliwa, bo nic innego się nie działo. Długofalowo odpadają wszelkie kosztowne niedogodności związane z posiadaniem diesla (ad blue, DPF, EGR). Wymiana oleju po 10kkm w ASO kosztowała ok 300 zł, w tym olej. Producent zaleca wymianę co...
~focus
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
wciskając pedał gazu w podłogę trzeba się liczyć z dużym spalaniem, jednak po kilku dniach nauki jazdy tym autem da się osiągnąć przyzwoite wyniki, auto w jeździe pól na pół - miasto - trasa spaliło średnio 7 litrów, a jest dopiero na tzw dotarciu, więc może będzie lepiej
~tomas38
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Obchodząc się delikatnie z gazem można jeździć w miarę oszczędnie jak na 150koni i przejechać prawie 900km na jednym tankowaniu w trasie w lecie (w zimie pali minimum 0.5l na 100 więcej), zbiornik 55 litrów. Przy dynamicznej jeździe musi swoje wypić
~Jakub
Hatchback 5d facelifting 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Samochód w miescie pali okolo 8l, na trasie Kraków-Siofok średnie spalanie na 100km wynosilo pomiedzy 5,2l-5,6l, na trasie powrotnej Siofok-Kraków spalanie okolo 6,0;-6,2l. Spalanie 8,8l osiagnalem przy bardzo dynamicznej jezdzie po miescie.
~Witek
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Mam dość dziwny styl jazdy. Staram się jak najmniej hamować, dynamicznie pokonuję zakręty/ronda. Do tego mam dobrą drogę do pracy. Efekt tego jest taki, że średnie spalanie za cały okres użytkowania to ok 5,5 l./100 km. Wydaje mi się, że to bardzo dobrze.
~Patryk Kozera
Hatchback 5d facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Wydaję mi się że każde auto tego segmentu wychodzi podobnie. Na dzień dzisiejszy zaliczyłem tylko pierwszą serwisową wymianę oleju z filtrem. Okażę się później co do kosztów utrzymania, mniej więcej orientowałem się z kosztami i są do przyjęcia.
~Karllos
Hatchback 5d facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Jeżeli chodzi o spalanie 7,5 litra na 100 km... poprzednio miałem astre w dieslu i paliła mi 6 l/100 ... jeździłem wolniej... także obiektywna różnica między focusem, a oplem astra w dieslu to około 1 l... jestem ok.
~budzian2
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Usterki brak, przeglądy jeszcze brak. Przy średnim spalaniu ok 7 - 7,5 l/100 km w proporcji 80 % miasto, reszta wolna trasa z zakrętami i z silnikiem 150 km, uważam na plus.
~etyk 1956
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Pierwszy tysiąc km wynik: 7,9 l/ 100 km. Około 60% jazda małomiasteczkowa, 40% przejazdy drogami powiatowymi, pomiędzy miejscowościami. Jazda z piórkiem na gazie.
~dawidulka
Hatchback 5d facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
średnie spalanie to około 7litrów. W trasie przy ekonomicznej jeździe można spokojnie zejść do 5,5 litra.
Ford Focus III Hatchback 5d facelifting