Lista ocen Ford Focus III Hatchback 5d facelifting (32) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~budzian2
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Wystarczająco komfortowo dla 4 osób, za mną (180 cm) z łatwością zmieścił się znajomy (190 cm) z nogami i głową. Trochę przeszkadza obszerna obudowa kolumny kierownicy - mam ją z przymusu ustawioną dosyć wysoko, żeby przy wsiadaniu nie uderzać kolanem o plastikową osłonę. Można się przyzwyczaić... Bagażnik o foremnych kształtach, może nie za duży ale w wersji z kołem dojazdowym podłoga tworzy idealną płaską powierzchnię z położonymi...
~dawidulka
Hatchback 5d facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Przestrzeń w środku to jakaś porażka. Straszna ciasnota. Gdybym wcześniej jakoś się temu przyglądnął to bym nie kupił tego samochodu. Ostatnio siedziałem w toyocie aygo i w niej pasażer siedzący z przodu ma więcej miejsca na nogi niż fokus. Auto z zewnątrz wydaje się duże ale to tylko złudzenie. Największa wada tego auta. Poprzednio miałem fieste i w środku było więcej miejsca.
~Maciej
Hatchback 5d facelifting 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Auto ma stosunkowo duże gabaryty ale kokpit, a szczególnie tablica "rozdzielcza" radia i cały ten środkowy element są na tyle duże, że kierowcy i pasażerowi nie zostaje tak dużo miejsca. Nie mówię, że jest niewygodnie, wręcz przeciwinie, ale jest to element dominujący i zwraca na siebie uwagę.
~etyk 1956
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Z przodu miejsca jest pod dostatkiem nawet dla ponadprzeciętnych użytkowników. Jednak zbyt obszerna konsola środkowa dość mocno ogranicza swobodę prawej nogi kierowcy na wysokości kolana. To może być uciążliwe na dłuższych trasach; tu jest zbyt wąsko!
~Kajko
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Miejsca wokół kierowcy mogłoby być nieco więcej, zahaczam prawą nogą o panel centralny, profilowane siedzenia nie dla podtatusiałych czterdziestolatków, ale idzie przywyknąć. Ale te detale nie zdejmują mi zacieszu z maski :)
~tomas38
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Przy odpowiednim ustawieniu fotela z przodu spokojnie zmieści się kierowca powyżej 1m80. Z tyłu trochę ciasno, bagażnik w miarę pojemny ale z zestawem naprawczym. Fotele sportowe z przodu w wersji Titanium bardzo wygodne
~Prono
Hatchback 5d facelifting 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Miejsca jest stosunkowo sporo, więcej niz w golfie 7, natomiast pozycje za kierownica cieżko znaleźć przez słabo regulowana kierownice. Minus za włącznik świateł, który po prostu uwiera w kolano kierowcy w czasie jazdy.
~Patryk Kozera
Hatchback 5d facelifting 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Wydaję mi się że poprzednia wersja Focusa byłą delikatnie większa. Dla osób o moim wzroście (174cm) i ustawieniu przedniego fotela w tyle spokojnie zmieści się drugi taki.
~Karllos
Hatchback 5d facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Mam 176 cm więc moge powiedzieć tylko, że jak dla mnie sporo miejsca, fotele wygodne, siedzenia z tyłu też bardzo wygodne, bardzo przyjemne podróżowanie dla 4 osób.
~andy1234
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Daje się usiąść w 4 osoby. Przeciętnie wysokie, bo wyższe już raczej nie. Bagażnik mały. Jak by nie było koła zapasowego to byłby bliżej przeciętnego.
Ford Focus III Hatchback 5d facelifting