Lista ocen Ford Focus III Hatchback 5d (86) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Oski
Hatchback 5d 2.0 EcoBoost 250KM 184kW
Nooooo to już jest legenda :) Foka nie ma sobie równych w tym segmencie a nawet spokojnie może konkurować z autami klas wyższych. Jeździłem audi s6 2015 i Foka znacznie lepiej się prowadzi niż to audi które miało napęd na 4 kółka. Tą różnicę czuć znacząco,Foka się lepi asfaltu jakby była z nim zespawana. Idzie jak po szynach,ma się wrażenie że można wchodzić w ten sam wybrany zakręt bez końca zwiększając prędkość :) Tu trzeba mieć hamulec w...
~MatN90
Hatchback 5d 1.6 Duratec 125KM 92kW
Focusy zawsze się dobrze prowadziły i tu nie jest inaczej. Zdecydowanie największy atut tego auta, jeździłem nową asrą, megane, najwnoszym civiciem, golfem i wszystkie dla mnie dużo gorzej trzymały się drogi i gorzej reagowały na polecenia kierwonicą. Doskonale czuć drogę i samochód jest jednocześnie w miarę komofortowy, nie jest to możę poziom Mondeo, ale w porównaniu z pierwszą generacją postęp jest ogromny, w focusie mk1 byłem w stanie...
~RM
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Ford pod tym względem wyznacza standardy. Kto jeździł fordem to potwierdzi. Auto prowadzi się jak po szynach. Po zmianie opon na sportowe Yokohamy foczka wchodzi w zakręty niczym gokart. Nie bez znaczenia jest tu fakt iż Ford zastosował tu system TVC, którego działanie opiera się na lekkim dohamowywaniu koła, które w danym momencie zaczyna tracić przyczepność. W tym samym czasie jeszcze większy moment obrotowy zaczyna być przekazywany na koło,...
~HargKrak
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Jak to w fordzie. Autko przyklejone do asfaltu. Bardzo miłe doświadczenia z jazdy zarówno na suchej, mokrej, jak i ośnieżonej nawierzchni. Specyficzne są odgłosy dobiegające z zawieszenia, ale nie są negatywne, a specyficzne :) Duży plus za układ wspomagania. System elektroniczny adaptuje się do warunków jazdy. Chwilę trzeba się przyzwyczaić do jego działania przy większych prędkościach, ale po wyczuciu auta popadłem w zachwyt :)
~Htorvan
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Nie wiem co jest takiego szczególnego w zawieszeniu Focusa, może w poprzednich generacjach było faktycznie dobre. Tutaj mamy sprężysty układ, który podskakuje na byle nierówności, co nie dodaje komfortu ani pewności w prowadzeniu. Układ kierowniczy jest mało precyzyjny. Efekt jest taki, że strach przejechać ostrzejszy zakręt z większą prędkością. Może to subiektywne odczucie, ale promień skrętu też mógłby być mniejszy.
~Foka III
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 182KM 134kW
Nawet na felgach 17\" nie daje uczucia dyskomfortu, b. dopracowana konstrukcja - pewne, sprężyste zawieszenie - w połączeniu z doskonałym silnikiem i skrzynią daje samochód zbliżający się do segmentu premium, niektórzy nawet twierdzą, że to jest premium - faktycznie można się zatracić w prowadzeniu tego auta.
~piter
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Prowadzenie w zakrętach jest rewelacyjne. Na prostej trochę przeszkadza mi zbyt mocne wspomaganie układu kierowniczego. Jeżdzę na 18" felgach a mimo to auto ładnie wybiera nierówności i nie tłucze zbyt mocno na złej jakości drogach. Auto ma duży promień skrętu.
~Kamil26
Hatchback 5d 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Samochód świetnie trzyma się drogi, reakcja kierownicy jest niemalże natychmiastowa, tak jak hamulców. Nie zapomnijmy o systemie TVC, który jest w Focusie w standardzie, czyli poprawienie bezpieczeństwa przy wchodzeniu w zakręty z większą prędkością, także na śliskiej nawierzchni.
~Łukasz
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Układ jezdny jest świetny jak w każdym Focusie i to jest największa zaleta tego auta. Na zakrętach nie ma sobie równych wśród kompaktów. Na co dzień obok Focusa jeżdżę również Golfem VI i muszę przyznać, że Focus jeździ troszkę lepiej, choć Golf również prowadzi się doskonale.
~TomekR
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Największy plus samochodu - zakręty to czysta przyjemność, aż kusi aby wchodzić w nie z nierozsądną prędkością. Zawieszenie relatywnie twarde ale jak dla mnie wystarczająco komfortowe W porównaniu do Opla Astry i Skody Octavii którymi mam okazję sporo jeździć to inna liga.
Ford Focus III Hatchback 5d