Ocena kierowcy - Ford Focus III Hatchback 5d

Silnik 1.6 Duratec 125KM 92kW
Rok produkcji 2013
Ford Focus III Hatchback 5d 1.6 Duratec 125KM 92kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykonania, wygłuszenie
Po roku użytkowania tego samochodu i przejechaniu 20 tysięcy szczerze mogę polecić ten samochód. Wiem, że to zbyt krótki okres na takie wypowiedzi, ale piszę w oparciu o doświadczenie, które mam. Przed zakupem samochodu przez miesiąc zapoznawałem się z innymi samochodami w tej klasie i cenie. Było kilka jazd próbnych, np. Citroen C4 bądź opel astra. Szukałem samochodu przede wszystkim bezawaryjnego i pod tym względem Focus wypadł bardzo dobrze według opinii znajomych, którzy pracują w firmach, które korzystają z aut flotowych. Mówiąc krótko ten samochód sprawdził się w firmach. Generalnie mogę go pochwalić za właściwości jezdne, komfort podróżowania, dobrą widoczność i bardzo dobre wyciszenie. Z wad wymieniłbym mały zbiornik paliwa-wchodzi jakieś 48 litrów co daje zasięg 800 km na pełnym zbiorniku przy mojej jeździe, czasami na trasie brakuje 6 biegu ale szybko nie jeżdzę więc to nie jest jakiś wielki problem. To właściwie tyle co mi przeszkadza. Bardzo pozytywnie oceniam ten samochód porównując go z innymi. Części nie są drogie, a sprawdzony wolnossący silnik, o co teraz już coraz trudniej daje radę. Polecam 1.6 125km, mniejsze będą za słabe ponieważ auto jest ciężkie. Ten silnik to jest minimum do tego samochodu chyba, że ktoś nie wyjeżdża w trasy. Jeszcze raz powiem, że samochód jest bardzo dobrze wyciszony, po roku przejechałem się Citroenem C4 nad którym też się zastanawiałem, ale poza większą przestrzenią z przodu nie ma żadnej innej przewagi. Bardzo słabo wyciszone auto, zamykając już drzwi słychać taki pusty podźwięk jakby zamykało się drzwi auta sprzed kilku lat, a oba są w tej samej cenie. Fakt że C4 również nie należy do awaryjnych ale cała reszta moim zdaniem gorsza. I to tyle. Jeżeli to komuś pomoże to dobrze. Ja wiem jedno. Z całą pewnością dzisiaj nie zmieniłbym decyzji odnośnie wyboru tego właśnie samochodu.
Fotel kierowcy zaczął skrzypieć, ale już go przesmarowali i jest ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 125KM 92kW [l/100km]

6,8