Lista ocen Ford Focus III Kombi Facelifting (41) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maniek
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Bardzo niska jakość wykończenia wnętrza. Miałem dwa takie Fordy w wynajmie długoterminowym (rocznik 2016 oraz 2017) i w obu po mniej więcej pół roku plastiki we wnętrzu zaczynają paskudnie trzeszczeć. Szczególnie irytująca jest obudowa "radaru" nad lusterkiem która wpada w wibracje i rezonuje przy konkretnych obrotach silnika. Drzwi skrzypią. Tunel między przednimi fotelami trzeszczy przy najmniejszym dotknięciu nogą. Radio regularnie się...
~Zdzisiek
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Przy 130 000 wymieniłem rozrząd. Żeby mieć spokój. Po drodze jeszcze drążki i końcówki. Coś tak jeszcze było, ale to drobna rzecz. Z grubszych to przy 150 000 zaczęła wysiadać pompa sprzęgła. Kupiłem oryginał za 500 zlotych plus koszty wymiany +300. Tak uwag nie mam. Olej wymieniam najpóźniej co 12 000 kilometrów wraz z filtrami. Co druga wymianę zmieniam filtr paliwa.
~PiotrB
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Czasem coś trze przy wolnym ruszaniu z miejsca przy skręcie koła. Czasem termometr nie działa, ale potem mu mija. Wentylator chłodnicy się nie chciał wyłączyć ale też minęło. Ogólnie auto ma chimery, ale się opamiętuje.
~Mateusz
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Chwilowo brak większych uwag, poza hałasującą tylną kanapą, roletą i dziwnym wkręcaniem się na obroty podczas wciskania sprzęgła na pierwszym biegu (np. dojeżdżając do pasów), komputer nic nie wykrywa i serwis rozkłada ręce.
~Michał
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Irytujące psujące się drobiazgi. Wajcha od regulacji siedzienia kierowcy straciła plastik. Przeciekala przednia szyba . Wypadł przewód spryskiwaczy i silnik cały w płynie . Po za tym bez dramatu.
~Michał
~Patryk WLKP
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Auto ma 3 lata i 53 tys,km przebiegu. Przez ten czas tylko osłona termiczna wydechu odpadła ale naprawili to w serwisie w ramach gwarancji. Tak to do tej pory nic się z autem nie działo. Oby tak dalej.
~Sheriff
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Z drobnych usterek to odpina się czasem lewy zaczep rolety bagażnika. Trzeba zdjąć plastikową obudowę i zahaczyć zaczep na nowo. Przez 1,5 roku i przejechane 30000km nie zanotowałem nic innego.
~tomek
Kombi Facelifting 1.6 TDCi 115KM 85kW
Spalanie minimalne, które podaje producent jest nierealne. Przy normalnym użytkowaniu z włączoną klimą - 5,5 l/100km. Agresywna jazda - 6,2/km. Można uzyskać - 4,2/km, ale to już jazda -80km.h na 6 biegu.
~em
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Po 3 latach urwało się wysuwane zabezpieczenie krawędzi drzwi kierowcy. Spasowanie elementów bardzo dobre, w kabinie nic nie trzeszczy na nierównościach.
Ford Focus III Kombi Facelifting