Lista ocen Ford Focus III Kombi Facelifting (52) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Poza pochwałą podgrzewanej przedniej szyby brak innych zalet. Klimatyzacja słaba i ledwo co chłodzi przy upale w granicy 26-30*C, a naweiw to jakaś paranoja. Siła na poziomie 1 i 2 wystarczy dla kierowcy, pod warunkiem, że zamknie się pozostałe kratki u pasażerów, można co prawda ustawić nawiew na 3 i 4, ale wtedy jest tak głośno, że nie można rozmawiać. Rozmieszczenie i budowa nawiewów również kiepsko, dziwne kształty powodują, że jak chce...
~emgie
Kombi Facelifting 1.6 TDCi 115KM 85kW
Wentylacja przy klimatyzacji automatycznej sprawna. Kompresor lekko słyszalny ( jest sprawny), Nawiewy boczne - szkoda, że połączono kierunek góra dół z zamykaniem dostępu - oddzielne pokrętło jak w nawiewach środkowych byłoby dużo lepsze. Brak oddzielnych nawiewów na tył ( w obudowie tylnej schowka centralnego - szkoda, konkurencja to już ma). Ogrzewanie zimą względnie skuteczne choć polecam poszukać wersji z elektryczna grzałką i grzaną...
~maksiu1
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Bardzo wolno się nagrzewa a podczas mrozów , (ostatnio po -20) już po nagrzaniu kabiny gdy jest w niej ciepło , gdzieś wieje i marzną dłonie .Klima raz za mocno nagrzewa a następnie szybko schładza do zadanej temperatury. Ponadto niby na tylny rząd foteli jest ogrzewanie niestety przez dysze znajdujące się pod przednimi fotelami nic nie leci... Jednym słowem wentylacja i ogrzewanie do bani! W Mondeo jest podobnie
~Sławek
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Nie mam pojęcia czemu jest dużo negatywnych ocen. Mi klima wyrabia bez problemu.Byłem w Chorwacji i przy temperaturach powyżej 30 st nie było problemu.Trzeba auto przewietrzyć przed jazdą ,a nie wsiadać i myleć ,że za chwilę z nagrzanych otworów poleci zimne powietrze. Załżyłem owiewki i w gorące dni jeśli auto stoi pod chmurką mam uchylone okna polecam.
~Paweł
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Klapa totalna. W zimę silnik rozgrzewa się przez około 25 minut jazdy pomimo małej pojemności. O miłym ciepełku można zapomnieć. Klimatyzacja jakby jej nie było ( pomimo nabijania co 8 miesięcy). Jeśli schładzala o 4 stopnie poniżej temperatury zewnętrznej to już było coś. Pasażerowie z tylu praktycznie nie odczuwali siły nawiewu
~lukaszfd
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Silnik bardzo szybko się nagrzewa wiec w zimie szybko mam ciepło. Mam klimę manualną ale nie zauważyłem żeby mi to przeszkadzało. W oplu astra którego miałem poprzednio klima manualna to była tragedia. Nie dawała rady schłodzić i dobrze osuszyć wnętrza auta.
~mefju
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Klimatyzacja działa bardzo dobrze a dmuchawy kierują prąd powietrza w miejsca które sobie ustawimy. Ogrzewanie kiepsko jak to w dieslu, po 8-10 km oraz uprzednim rozgrzaniu silnika na postoju około 5 minut dopiero zaczyna grzać.
~Marcin S.
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Klimatyzacja jest wydajna i daję rade w najbardziej upalne dni. Ogrzewania jednak mało wydajne, sporo czasu się nagrzewa wewnątrz. Słabo działa odparowanie szyb zwłaszcza przedniej. (polecam dopłacić do ogrzewanej przedniej szyby)
~Grzesiek
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Powietrze dmucha mocno, a w wersji beznynowej w zimie robi się bardzo ciepło. Dodatkowo system pogrzewający szybę działa bardzo dobrze - lód szybko się topi. Podgrzewanie kierownicy i siedzeń działa również bardzo szybko.
~Sheriff
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Bardzo dobrze, nie mam uwag. Ziębi i grzeje jak należy. Temperaturę można ustawić głosowo przez SYNC, ale ręcznie jest wiele szybciej. Przez SYNC tylko jeśli chcesz poszpanować przed pasażerami.
Ford Focus III Kombi Facelifting