Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi Facelifting

Grzesiek, 5 lat temu
Silnik 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Rok produkcji 2017
Ford Focus III Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Największym zaskoczeniem dla mnie było wyciszenie.
Inne : Niestety silnik nie jest osłonięty żadną przesłoną co stanowi łakomy kąsek dla wszelkiego rodzaju lasek oraz innych szkodników.
Naprawdę solidny samochód dla całej rodziny. Jestem bardzo zadowolony z tego jak dobrze inżynierowie z firmy Ford zaprojektowali wyciszenie tego auta. Jadąc autostadą z prędkością 130 km/h można bez problemu prowadzić konwersację. Oprócz tego jeżeli chodzi o zawieszenie to prowadzi się naprawdę lekko, i bardzo dobrze niweluje wszelkie nierówności terenu. Co do silnika, jeszcze ciężko się wypowiedzieć. Jakość wykonania pozostawia trochę do życzenia, ale wiadomo - to nie jest Mondeo. I tylko za to daję 4 gwiazdki.
Ciężko na razie ocenić jak sprawuje się silnik. Pomimo braku turbosprężarki zbiera się bardzo ładnie, a jeżeli chodzi o konstrukcję jest to stara i sprawdzona budowa, która myślę że będzie służyć przez długi okres.
Automatyczna skrzynia biegów jest bardzo dobrze zestrojona i po przejechaniu 7000 tysięcy kilometrów dostosowała się do mojego stylu jazdy. Można powiedzieć że aktualnie stanowimy jedność na drodze, co jest naprawdę komfortowe.
Układ jezdny jest naprawdę wysoko oceniony przeze mnie przez wzgląd na komfort jazdy po nierównych nawierzchniach. Jeżeli chodzi o prowadzenie samochód jest responsywny i bardzo dobrze odpowiada na ruchy kierownicą. Wspomaganie hydrauliczno-elektryczne jest napradę dobre.
Niestety nie wziąłem lakieru metalicznego, a lakier fabryczny jest bardzo kiepski. Widać na nim każdą nawet najmniejszą rysę. Dodatkowo ma skłonności do rysowania, więc jeżeli macie możliwość wzięcia koloru metalicznego będzie to dobry wybór.
Jak dla mnie bardzo dobrze wszystko widać z pozycji kierowcy. Można łatwo wyczuć przód oraz tył. Minimalnie lepszy mógł by być widok przez boczne szyby - jeżeli miał bym się czegoś przyczepić to właśnie tego.
Samochód spala dość małą ilość benzyny. Około 8-9 litrów w jeździe miejskiej, 5,9 litra na oszczędnej jeździe na trasie (1400 km), i 7,5 jako średnie spalanie w trybie mieszanym. Posiadam skrzynię automatyczną.
Powietrze dmucha mocno, a w wersji beznynowej w zimie robi się bardzo ciepło. Dodatkowo system pogrzewający szybę działa bardzo dobrze - lód szybko się topi. Podgrzewanie kierownicy i siedzeń działa również bardzo szybko.
Jeżeli chodzi o przestrzeń dla kierowcy jest wystarczająca - mogło by być lepiej. Dla pasażera jest ok. Co do kanap tylnich szału nie ma - po komfortowym ustawieniu foteli przednich z tyłu zostaje mało miejsca.
Jeden z najlepszych aspektów tego auta. Mimo iż nie jest to auto nie wiadomo jakiej klasy wyciszenie samochodu jest wspaniałe. Można swobodnie rozmawiać nawet przy szybkiej jeździe na autostradzie, więc wyciszenie jest wspaniałe. Jeżeli zastanawiacie się nad kupnem zapiszcie się na jazdę próbną w salonie i poproście o jazdę drogą szybkiego ruchu. POLECAM!
Przy nowym aucie nie mam żadnych kosztów. Od wyjazdu z salonu dolewałem tylko płyn do spryskiwaczy. Oczywiście jeżeli chodzi o paliwo trzeba tankować (wiadomo), ale poza tym na razie jestem zadowolony
Moim zdaniem w tej klasie jest to bardzo dobre auto. Mogło by być trochę tańsze (wersja titanium), ale nie ma tragedii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW [l/100km]

7,3