Lista ocen Ford Focus III Kombi (72) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebix
Kombi 1.6 Duratec 105KM 77kW
Plus za to że auto bardzo szybko się nagrzewa. Klimatyzacja też dobrze chłodzi. nie rozumiem tylko konfiguracji klimatronika dwustrefowego która wymaga regulacji każdej ze stron za każdym razem nie są one sprzężone w ten sposób że kręcąc pokrętłem od strony kierowcy temperatura zmienia się z dwóch stron jak w każdym innym aucie chyba. Dziwnie umieszczone i działające nawiewy z bardzo małą regulacją kąta nadmuchu.
~Krzysztof
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Ogrzewanie wnętrza nie do końca się wyrabia przy większych mrozach, za to automatyczna klimatyzacja dwustrefowa działa bardzo sprawnie i jednocześnie inteligentnie się włącza i wyłącza aby jak najmniej wpływać na osiągi samochodu. Zimą bardzo przydają się ogrzewana przednia szyba, lusterka i przednie siedzenia.
~nowy7
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
I tu mam dylemat. Klima działa dobrze z przodu robi się chłodno całkiem szybko. Z tyłu różnie bywa. Ogrzewanie... trza trochę odczekać zanim ciepełko popłynie. Podgrzewane fotele też jakoś strefami grzeją. (może tu winne moje przyzwyczajenie z prywatnego auta, gdzie po 1-2km w mrozach mam ciepłe powietrze)
~black_shadow
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Na dobrym poziomie, delikatnie długo się nagrzewa i schladza. Trochę kabiny jest do wentylowana, ale myślę że powinno być to lepiej dopracowane. Natomiast w upale 37 stopni udało się schłodzić auto do takiego stopnia że zaczęło robić się schlodno
~miodek
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
największy minus to brak dokładnej regulacji siły nawiewu od lewej strony kierowcy (od prawej strony kierowcy jest:)), jest tam taka mała krateczka która cały czas ostro "wali klimą po łapach" i nie można tego stłumić, chyba to zakleję...
~ts
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Średnio-dobrze, ale szału nie ma. Climatronic - znowu ergonomia - pod względem obsługi - z niespodziankami. Jak wyłączyć tryb "Auto" nie wiedział człowiek, który mi dawał instruktaż podczas odbioru auta w salonie. To samo tryb "dual".
~bzybas
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Aby ogrzewanie działało dobrze, w zimie trzeba rozkręcić temperaturę na max lub stale jechać mając przynajmniej te 2500 obrotów na min. W przeciwnym przypadku marzniemy, bo silnik jest tak zimny, że wskazówka temperatury nawet nie drgnie.
~Maciek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Mam manualną klimę. Świetnie chłodzi, wszystko działa dokładnie i precyzyjnie. Nawiewy pod fotelami przednimi błyskawicznie przekazują ogrzane lub schłodzone powietrze do tylnych siedzeń. Tu zero zastrzeżeń.
~Piotr
Kombi 1.6 Duratec 105KM 77kW
Mam manualną klimę ale to wystarcza. Chłodzi bardzo dobrze, grzeje też. Zimą szybko zaczyna wiać ciepłe powietrze - w końcu to benzyna. Nawiew silny, trzeba tylko dbać o wymianę filtra kabinowego.
~Forduser
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
W lato bardzo dobrze. Klima pracuje wydajnie pomimo małej pojemności silnika i nie jest odczuwalny spadek mocy. W zimę rozgrzewa się błyskawicznie, nigdy nie miałem samochodu który nagrzewał by się tak szybko.
Ford Focus III Kombi