Lista ocen Ford Focus III Kombi (74) - Widoczność

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~seborak
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Widoczność jest kwestią przyzwyczajenia. Ja mam czujniki z przodu i tyłu, tak więc parkować się nie boję. Nie jest to dla mnie ważna kwestia ponieważ nie widzę dużych różnic między poszczególnymi modelami kombi. Jedyny malutki minusik to zamontowany \"panel\" na szybie za lusterkiem co trochę odgranicza widoczność na sygnalizację świetlną jeżeli stoimy jako pierwsi prawie pod światłami. Oczywiście minusik pod względem widoczności, ale duży...
~Sebix
Kombi 1.6 Duratec 105KM 77kW
Auto ma bardzo pochyloną przednią szybę w której odbija się kokpit. Zimowe i jesienne dni w których świeciło słońce to był dramat. Widoczność na boki beznadziejna przez bardzo niskie szyby boczne. Lusterka niby duże ale też jakieś takie nieustawialne. Generalnie umiem jeździć samochodami , parkować, w tym aucie wymagało to zdecydowanie większej uwagi z mojej strony, większej niż przy parkowaniu na przykład w Renault Trafic.
~Maciek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Świetna widoczność w każdym kierunku. Nawet do tyłu jak się obejrzysz to widać nieźle. Ogromny plus to gigantyczne lusterka, które swoją wielkością raczej pasują do Fiata Doblo lub innego auta pół dostawczego. Świetne wycieraczki motyle czyli lewa w lewą prawa w prawą stronę. Spryskiwacze szyb zraszaczowe, a nie strumieniowe dzięki czemu rozprowadzają płyn na niemal całą szybę.
~maiano22
Kombi 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Tu dam 4 ze względu na to, że ciężko dziś dać nowoczesnej konstrukcji dobre noty za widoczność. Natomiast nie jest wcale źle. Przód stosunkowo krótki sporo plastiku przed nami, daje to tyle, że siedzimy dość daleko od opadających słupków więc na rondach sporo widać. Do tyłu nie ma tragedii ale czujniki dają komfort cofania. Dla mnie jest ok.
~bzybas
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Było 3. Kiepsko widać właściwie w każdym kierunku. Grube słupki, nisko prowadzona linia dachu + duża obudowa czujników deszczu i zbliżeniowego, małe okna boczne. Beznadziejne fotele (szczególnie zagłówki) utrudniają wygodne odwrócenie się do tyłu. Ogólna ciasnota wnętrza dodatkowo ogranicza widoczność.
~Sebastian
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Mam 193 cm wzrostu. Przednie słupki znacznie ograniczają widoczność, fotel przedni obniżony na maxa, ale i tak muszę się nieźle gimnastykować żeby np. sprawdzić światła na skrzyżowaniu. Ogólnie widoczność z przodu słaba.
~miodek
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
widoczność dobra, słupki mogły by być cieńsze ale nowe auta ze względów bezpieczeństwa tak mają, przydają sie czujniki parkowania z przodu i z tyłu, szyba ogrzewana elektrycznie działa jak marzenie :) zimą bardzo przydatna
~Michał
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Jestem wysokim facetem więc na widoczność nie mogę narzekać, czy to do przodu (wcale to wielkie zabudowanie lusterka wstecznego nie przeszkadza!) czy w boki, choć szyby wydają się malutkie, bardzo dobre lusterka wsteczne!
~użytkownik służbowy...
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
przednie słupki przeszkadzają przy zakrętach, szczególnie lewy podczas skrętu zasłania widoczność- trzeba bardzo uwazać na pieszych na wąskich osiedlowych drogach. Bardzo kiepskie światła drogowe.( reflektory zwykłe)
~Krzysztof
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Nie jest źle. Wprawdzie kształt nadwozia typu kombi ułatwia trochę cofanie (ponieważ tylna szyba wyznacza koniec samochodu), to jednak przydają się czujniki cofania. Bardzo pomagają też bardzo duże, asferyczne lusterka boczne.
Ford Focus III Kombi