Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

luki, 9 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Rok produkcji 2012
Ford Focus III Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Po przejechaniu 225 000km pragnę dorzucić kolejne odczucia nt Focusa. W dalszym ciągu jestem bardzo mile zaskoczony autem. Gdybym wsiadł po raz pierwszy do niego nie podejrzewałbym że ma przejechane blisko ćwierć miliona. Jedyny zużyty element to troszkę wytarta skóra na kierownicy. Reszta bez oznak zuzycia. Spalanie średnie z komputera 4,8l/100km i takie jest w rzeczywistości przy dystrybutorze. Fakt, że 90% przebiegu to trasa. Na autostradzie powyżej 140 zaczyna oscylować bliżej 6l. Na zbiorniku potrafie zrobić 1000km. Troszkę trudniej w zimie - pali ok 0,5l wiecej na zimówkach. Co do awaryjnosci to jak wcześniej pisalem prawa półoś przeciekała - wymieniona w serwisie. Przy 200kkm pojawiły się problemy z wspomaganiem kierownicy - po uprzednim resetowaniu sprawa powróciła więc postanowiono wymienić przekładnię kierownicy - auto flotowe. Pewnie prywatnie ktoś by to naprawił bez jej wymiany i za mniejsze pieniądze. Poza tym do dziś żadnych usterek. Nie liczę odprysków na masce, które już zaczynaja obnażać podkład lakieru, ale to juz problem naszych dróg. Szczerze polecam to auto - eksploatacja bardzo tania - do dziś jeżdżę na pierwszych kompletach opon (lato Michelin, zima Dayton). Tylko lać i jeździć (choć koledzy maja czasem problem z filtrem paliwa - przyczyn możemy się domyślać). Może z czasem dorzucę kolejną opinię na przekór przeciwnikom tego samochodu (no chyba, że trafiłem na tak udany egzemplarz)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Ford Focus III Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW