Lista ocen Ford Focus III (428)

4,1
~Newbojkot
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
To mój drugi wpis, auto pojechało w trasę zatem można coś więcej o nim napisać. Generalnie zasługuje na 4 z malutkim plusikiem. Dla rodziny 2 +2 warunkowo . Dla oszczędnego kierowcy alternatywa dla diesla jest (jak jeździ emerycko). Jest tańszy niż VW, Opel, niektóre Francuzy i to jest plus. No i można złapać bogatą wersję wyposażenia.
~Maciek
ST Kombi 2.0 EcoBoost 250KM 184kW
Jak to się w ogóle stało, że wszedłem w posiadanie Focusa ST w wersji kombi?, przecież to miało być mondeo lub 508 w 2.0 dieslu z co najmniej 2016 roku... Żeby do tego dojść, muszę się cofnąć do sierpnia 2020 kiedy poważniej siadłem do zmiany swojego starego samochodu na coś nowszego. To "nowsze" auto miało być już czymś fajniejszym, co sprawi że dojazd i powrót z pracy będą przyjemnością, że w trasie i spod świateł nie będę musiał żyłować...
~mefju
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Dobre auto klasy średniej za przystępne pieniądze, zestaw nawigacji bardzo przydatny szczególnie, że ma android auto i spotify.
~Zdzisiek
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Z auta jestem zadowolony. Nie jest to przestronny samochód, ale widziałem co kupuję. Komentarze na tej stronie pomogły mi się zdecydować na zakup tego auta, dlatego dodaje ten komentarz, aby ułatwić decyzje innym.
~Patryk WLKP
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
W chwili pisania postu (10.10.2020r.) auto zupełnie bezawaryjne. Auto ma 3 lata i 53 tys km przebiegu. Silnik mocny i oszczędny. Wnętrze: zamiast twardego plastiku na drzwiach Ford mógłby dać "coś miękkiego". Miałem Astrę G (rok 2003) i tam na drzwiach były miękkie materiały. No cóż... Ogólnie auto bardzo dobrze wyposażone, np ma światła biksenonowe skrętne. Jako mijania spisują się dobrze ale drogowe mogłyby być lepsze. W poprzednim Focusie...
4,1
~emgie
Kombi Facelifting 1.6 TDCi 115KM 85kW
Samochód został kupiony w przemyślany sposób - miał być niezawodny i względnie tani w eksploatacji. Ma pewne niedociągnięcia w codziennym użytkowaniu i ergonomii ( przesiadłem się z francuskiego minivana ....) ale jest pewny i praktycznie bezproblemowy. Jego atutem jest spory wybór na rynku wtórnym, ceny na niższym poziomie niż Octavia i Golf i uniwersalny , ponadczasowy design. Bardzo dobre i sprawdzone silniki z grupy PSA.
~SmerfMaruda
Sedan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Kompakt z dynamicznym silnikiem, dający frajdę z jazdy. Sprawdzający się w mieście i w trasie. Mógłby mieć trochę większy bagażnik.
2,5
~Sebix
Kombi 1.6 Duratec 105KM 77kW
Nie rozumiem sukcesu tego auta. Wytrzymałem rok z kawałkiem. Nie to żeby coś tam się psuło, zwyczajnie koncepcja auta której nie byłem w stanie zaakceptować i się przyzwyczaić. No i jakość wykonania, użytych materiałów i rozwiązań technicznych zdumiewająco niska.
~Martin
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Fajne, małe, zwinne autko. Specjalnie piszę małe, bo do konkurencji np do Golfa VI to brakuje sporo miejsca wewnątrz. Przy wzroście 190 cm wygodnie podróżują 2 osoby. Mechanika bardzo dobrze, użytkuję auto od przebiegu 180 tys i praktycznie nic się nie psuje, poza jedną poważniejszą usterką.
~WARMIAK
Sedan 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Auto nigdy mnie nie zawiodło,generalnie bezawaryjne.Kierownica jak nowa,oryginalne tarcze hamulcowe jeszcze.Nadwozie z alufelgami na 215 tkach wg.mnie najbardziej dynamiczne i ładne,sedan paradoksalnie właśnie za nim baby sie oglądają:) no i w czerni Black Panther cuś..Kondycja zawieszenia wg.diagnosty ( przy 96 tyś ) bardzo dobra.Ocenil że jeszcze z 25 tyś na tym zrobię.Lakier z lekka zblakł.Wnętrze zadbane bez bardzo wyraźnego zużycia.Być...