Lista ocen Ford Focus III (294) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 133 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~darek Jarek
Sedan Facelifting 2.0 Ti-VCT 160KM 118kW
... automat ! i ... to nie żadne Powershift ( czytaj "powerszit") , tylko sześciobiegowy zwykły hydrokinetyczny przyrząd o symbolu DPS6. Producent mówi o bezobsługowej eksploatacji przy zachowani szczelności, tzn. bez uszkodzeń mechanicznych . Więc tłumacząc na nasze:.., uwaga na to, jak auto było uszkodzone , kiedy rozmowa jest o imporcie zza oceanu . Jak dla mnie skrzynia ma trochę mało kultury osobistej . Strasznie "mieli" tymi biegami,...
~HargKrak
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Bardzo przyjemna praca skrzyni (M6). Biegi wskakują płynnie i bez oporu. Mankamentem może być stosunkowo cofnięty lewarek względem pozycji kierowcy, co dla osób o dłuższych ramionach może być niekomfortowe. Słabo wypada system wspierania ekonomiki jazdy. Chcąc się sugerować informacjami podawanymi przez komputer biegi należy zmieniać w przedziale 1000-2000 RPM, co zmusza do nieustannego wachlowania lewarkiem.
~seborak
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
6 biegowa skrzynia biegów chodzi bardzo płynnie i bez najmniejszego wysiłku. Ekonomiczna jazda wymaga dość częstej zmiany biegów co powoduje, że w jeździe po mieście na niektórych odcinkach używamy też 5 biegu. Oczywiście jak kogoś nie interesuje niskie spalanie to można całe miasto przejechać nawet na 2 biegu, na którym osiągniemy nawet 90km/h co można obejrzeć na filmikach z youtube.
~Maciej
Hatchback 5d facelifting 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Chodzi elegancko, przełożenia dobrze dobrane, i do wyprzedzania i do jazdy "na wprost". Tutaj pojawia się jedyny widoczny dla mnie mankament małego silnika z dużą mocą - odpuszczanie sprzęgła przy zmianie biegów trzeba naprawdę przećwiczyć, żeby było idealnie gładko. No ale sześć biegów... Kto by przypuszczał, że przy 140km/h będzie palił nie więcej niż 7l/100km!
~Krzysztof
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Lewarek skrzyni biegów chodzi bardzo lekko i precyzyjnie i nigdy się nie zacina. Zdarza się rzadko, że wyskakuje wsteczny podczas cofania (podobnie jak w mk1). Przełożenia skrzyni biegów są bardzo dobrze dobrane biorąc pod uwagę masę samochodu i osiągi silnika. Szkoda tylko, że nie ma szóstego biegu, ale pewnie z tym silnikiem zbyt często by trzeba redukować na piątkę.
~Flancer
Sedan Facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
6-biegowy manual - komputer pokładowy podpowiada dość szybko zmianę biegu na wyższy; pozwala to na pewno zredukować spalanie a auto nie traci jakoś wyraźnie dynamiki. Biegi wchodzą pewnie i łagodnie, bardzo rzadko coś nie zagra przy zmianie. Na 5 i 6 biegu można nawet przyspieszyć przy zmianie pasa bez redukcji - chyba, że trzeba się naprawdę szybko zebrać.
~budzian2
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Skok przełożenia odpowiedni, 6 bieg zazwyczaj do jazdy na trasie, chociaż komputer sugeruje wrzucenie go już powyżej 60 km/h, przy toczeniu się po mieście. Szybkie wyprzedzanie na 5-ce. Nie czuję aby drążek skrzyni był za blisko ręki i powodował nienaturalne skrzywienie ramienia (mam 180 cm), jak to czytałem w kilku testach w internetach.
~Edi
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Przy 60 tys zmiana czujnika sterowania, bo niestety nie potrafił zmieniać biegów. Teraz przy 204 tys. skrzynia prawdopodobnie oddaje swoje ostatnie tchnienia. Olej był zmieniany co 60 tys w serwisie. Od około 180tys czuć szarpanie na zmienia z pierwszego na drugi bieg. Teraz przy nagłym hamowaniu wyslwietla się błąd skrzyni.
~uzytkownik
Kombi 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Biegi zapinaja sie gladko i precyzyjnie, bez problemow da sie tez szybko zmienic przelozenie nie slyszac przy tym jakiegos zgrzytania czy szarpania. Skrzynia 6 biegowa jest dobra na dluzsze trasy, na 6 mozna bez szarpania jechac od 70, przy wiekszych predkosciach 140-180 obroty silnika nie sa meczace ( ok 4 tys przy 180)
Dziennik kosztów dla Ford Focus III
8,1
8,3
~nowy7
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Jak dla mnie jest bardzo dobra. Nie jest to suto sportowe, ale biegi wchodzą precyzyjnie, chociaż kolega po 5 często wrzucał 4 zamiast 6. Mi się nie zdarzyło i wg mnie chodzi dobrze. Fani szybkiego ruszania spod świateł się mocno zawiodą, na 1 idzie strasznie słabo, dopiero wrzucenie 2 daje mu kopa (no ale to nie wyścigówka)