Lista ocen Ford Focus III (26)

2,5
~Sebix
Kombi 1.6 Duratec 105KM 77kW
Nie rozumiem sukcesu tego auta. Wytrzymałem rok z kawałkiem. Nie to żeby coś tam się psuło, zwyczajnie koncepcja auta której nie byłem w stanie zaakceptować i się przyzwyczaić. No i jakość wykonania, użytych materiałów i rozwiązań technicznych zdumiewająco niska.
~Daniel
Kombi 1.6 Duratec 105KM 77kW
Rodzinny samochód, który przy spokojnej jeździe pozwala na bardzo komfortową i oszczędną podróż. Pojemny bagażnik pozwala zabrać duży bagaż, a na tylnich siedzeniach wygodnie usiądą dwie wysokie (180 cm), dobrze zbudowane osoby. Zawieszenie zasługuje na ogromne uznanie - dobrze tłumi nierówności i precyzyjnie wchodzi w zakręty (przy rozsądnej prędkości). Nie polecam dla osób, które często wyprzedzają na drogach krajowych - z tirem, czy...
4,1
~Piotr
Kombi 1.6 Duratec 105KM 77kW
Focus to niezły samochód, z tym silnikiem nie jest rakietą ale do spokojnej jazdy wystarcza. Jeżdżę nim 3 lata, od nowości więc zdążyłem poznać jego dobre i złe strony.
2,4
~Htorvan
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
30 lat temu taki samochód mógłby uchodzić za przyzwoity ale chyba trochę się zmieniło od tego czasu... Nie spodziewałem się po Fordzie takiego gniota. Dużo starsze samochody biją Focusa na głowę.
3,5
~TomekR
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Ładny, ergonomiczny o samochód świetnych właściwościach jezdnych i dający wiele przyjemności z prowadzenia. 105 konny benzynowy silnik nie pozwala nacieszyć się jazdą w 100% ale pozwala w miarę komfortowo i szybko przemieszczać się także na długich dystansach. Niedociągnięcia w wygodzie (siedzisko fotela) może dawać się we znaki na długich trasach.
~Marcin
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Bardzo dobre narzędzie pracy o maksymalnie prostej konstrukcji i prostej naprawie. Wtrysk pośredni, brak turbo, hydrauliczna przekładnia kierownicza, tylko 2 katalizatory i 2 sondy lambda, ręczna skrzynia biegów i sprzęgło bez koła dwumasowego, powinny gwarantować możliwie tanie utrzymanie pojazdu dla kolejnych właścicieli.
2,8
~Rozczarowany jakością
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Auto dosłownie zwykłe. Powłoka lakiernicza słaba,auto duże na zewnątrz w środku strasznie zabudowane straszy tandetnym plastikiem.Kupiłem bo dali dobrą cenę i tylko dlatego. To najbardziej zamulone 105km jakimi jeździłem, słabszy od 1,6tdci z ogrooomną turbo dziurą.
3,7
~Czarnoskrzydly
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
W tej konfiguracji dobry samochód do miasta lub niewielkie dystanse. Jako większa alternatywa dla samochodów klasy B.
~Messer
Kombi 1.6 Duratec 105KM 77kW
Jedyny niesmak puki co, to kiepskie fotele, gdyby nie to dałbym 5.
~Marcel
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Wygodny, choć niepozbawiony braków, dający sporo przyjemności z jazdy (ale nie za szybkiej) samochód dla rozsądnego kierowcy.