Lista ocen Ford Focus III (32)

~MatN90
Hatchback 5d 1.6 Duratec 125KM 92kW
Samochód ładny, wyróżniający się spośród tłumu, bezpieczny (najbezpieczniejszy kompakt roku 2012) dosyć ekonomiczny, dający frajdę z jazdy, idealny kompromis dla kogoś kto szuka auta i do miasta i w trasę, bardzo dobry silnik, ekonomiczny i dynamiczny (poza niskimi obrotami), niestety auto ma problemy z elektryką, korozją klapy tylnej obok listwy i dosyć mało miejsca w środku i niewielki bagażnik. Ze względu na dużo liczbę usterek i problemy...
~miodek
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
jak dla mnie za te pieniądze jedna z lepszych pozycji na rynku, ma to coś w sobie, następne auto albo mondeo albo focus tylko z mocniejszym benzyniakiem
~zenonkition
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Auto w zasadzie w prawie każdej kategorii jest gorsze od Focusa pierwszej generacji, ale i tak można je ocenić przynajmniej na czwórkę z plusem. W porównaniu z konkurencją (Astra, i30, Ceed) wypada bardzo dobrze i dlatego je wybrałem.
~Krzysztof
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Dobrze wyglądający, komfortowy i stosunkowo ekonomiczny samochód. Jednak następnym razem zdecydowanie wybrałbym wersję z silnikiem 1.6 Ecoboost 150 KM.
~beretman
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Piątka z małym minusem za drobne uciążliwości jw. auto zdecydowanie godne polecenia, sporo ciekawsze od poprzedniej generacji i bardzo ciekawe na tle konkurecji, która aktulanie jest albo zdecydowanie bardziej 'prosta' albo 'przesadzona' stylistycznie.
~Jacek
Hatchback 5d 1.6 Duratec 125KM 92kW
Auto ma bardzo dobry silnik - dynamiczny!!! 125km .Jezdziłem też Focusem z silnikiem 105km.Nie ma co porównywać. 125km jest elastyczny na każdym biegu , nawet na 5 wyprzedzanie nie sprawia problemu.Focusem z silnikiem 105km trzeba było redukować do 3 biegu. Poza tym Fokus mk3 z tym silnikiem kładzie auta z mocniejszymi silnikami jak Toyota Auris z 132 km s czy Kia z 140km .Auto ma bardzo dobra przyczepnosc i kontrole , podobnie jak w...
4,1
~kamczatka
Hatchback 5d 1.6 Duratec 125KM 92kW
Auto dobrze wygląda, jest nowoczesne, dość komfortowe, pewne i przyjemne w prowadzeniu.
~Ford na tak
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Ogólnie jestem zadowolony i nawet te drobne usterki nie wpływają na moją pozytywną ocenę. Mój Focus ma o wiele więcej zalet niż wad. Należy pamiętać, że nie ma aut idealnych, stawka się wyrównała i inne auta z tej klasy mają podobne opinie. Na pewno nie mam refleksji typu, może lepszy byłby Volkswagen.
~Paweł
Hatchback 5d 1.6 Duratec 125KM 92kW
Po roku użytkowania tego samochodu i przejechaniu 20 tysięcy szczerze mogę polecić ten samochód. Wiem, że to zbyt krótki okres na takie wypowiedzi, ale piszę w oparciu o doświadczenie, które mam. Przed zakupem samochodu przez miesiąc zapoznawałem się z innymi samochodami w tej klasie i cenie. Było kilka jazd próbnych, np. Citroen C4 bądź opel astra. Szukałem samochodu przede wszystkim bezawaryjnego i pod tym względem Focus wypadł bardzo dobrze...
3,4
~Marek L.
Hatchback 5d 1.6 Duratec 125KM 92kW
Nie jest to najgorszy samochód na rynku. Kupiłem go głównie z przywiązania do marki. Przyznaję szczerze, że jest to mój ostatni Ford. Chyba czas na zmianę. Może to wina tego, że posiadałem Focusa I i II? Może mi się już wszystko opatrzyło!?