Lista ocen Ford Focus IV Hatchback (19) - Ergonomia

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Hatchback 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Ergonomia znacząco poprawiona w stosunku do poprzedniego modelu. Jest wreszcie gdzie odłożyć telefon (półka w konsoli centralnej - możliwość dokupienia ładowarki bezprzewodowej), zamykany roletką schowek z ruchomymi przegródkami dla włożenia napojów, stosunkowo duży schowek przed pasażerem, schowek pod podłokietnikiem z drugim wejściem USB (np. na pendrive'a z muzyką), mały schowek po lewej stronie kierownicy. głębokie kieszenie w drzwiach -...
~MatN90
Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Jeżeli chodzi o ergonomie deski rozdzielczej, pokręteł od świateł, klimatyzacji to nie mam większych zastrzeżeń. Dla mnie największymi wadami w ergonomii jest dotykowy ekran, będący sprzecznością ergonomii, wpisywanie celu w nawigacji niemożliwe podczas jazdy, a i wybieranie numeru telefonu jest trudne, bo rozpoznawanie głosu często się myli i potrafi dzwonić na inny numer niż sobie życzymy.... Przeszkadza też stopień jaki powstaje przy...
~Michał Szlązak
Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Wszystko jest na swoim miejscu. Fotele wygodne, dobrze trzymają na zakrętach. Doceniam tradycyjne sterowanie klimatyzacją za pomocą przycisków. System inforozrywki jest przejrzysty. Do tego z przodu jest gniazdko oraz dwa wejścia USB. Kieszenie w drzwiach wykończone są miękkim materiałem. Jakość wykończenia i spasowania jest na dobrym poziomie.
~Gary
Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Wszystko raczej intuicyjnie, może pstryczek od tylnej wycieraczki, trochę dziwnie umieszczony. Włączanie aktywnego tempomatu na kierownicy mnie denerwuje jest mało intuicyjne i trzeba się przyzwyczaić, zupełnie inaczej niż w VW
~Andrzej
Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Dobrze rozplanowana deska - w sumie wolałem więcej przycisków, które bezpośrednio obsługiwały tkaie funkcje jak radio i wybrane stacje, ale ekran spisuje się dobrze.
~Piotr
Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
przyciski w zasięgu ręki, możliwość regulacji kierownicy i fotela, dopasowany do niskich i wysokich, szczupłych i tęgich.
~Krzysztof
Hatchback 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
bez zarzutu, wszystko na swoim miejscu, wsiadając pierwszy raz bez trudu można ogarnąć co gdzie jest i pojechać.
~wiktor_dębiec
Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Jak dla mnie wszystko pod ręką. Plus za (wyśmiewany i wyszydzany) tablet. Nie muszę telefonu dodatkowo wieszać.
~Paweł
Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Podłokietnik nie ma regulacji góra-dół. Nieintuicyjny komputer i niektóre funkcje systemu infotainment.

Usterki Ford Focus IV

Ford Focus IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~bidzej
Hatchback 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Zdecydowany postęp w stosunku do poprzedniej generacji, ale nadal VW czy Kia są pod tym względem z przodu.
Ford Focus IV Hatchback