Lista ocen Ford Focus IV Kombi (16) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pawel
Kombi 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Wydaje mi sie, ze poprzednik mial nieco lepsza wentylacje. W tamtym modelu nawet w deszczowe dni nie musialem wlaczac klimatyzacji bo szyby po prostu nie parowaly. W tym zdarza mi sie wlaczac klime ale z rzadka. Choc i tak jest to przepasc w porownaniu do Ceeda, w ktorym bez wlaczonej klimy nie ma co marzyc o czystej wewnatrz szybie. Grzanie foteli jest zbyt mocne. W MK3 bylo optymalne. Dmuchawa w MK3 byla mocniejsza.
~No name
Kombi 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Brak nawiewów dla tylnych siedzeń mi osobiście w ogóle nie przeszkadza, ale trzeba go odnotować. Plus za niskie umiejscowienie środkowych nawiewów - nie wieja dzięki temu nieprzyjemjie po twarzy jak to ma miejsce w autach z nawiewami na szczycie deski rozdzielczej. Auto szybko się nagrzewa zimą. Polecam pakiet zimowy z ogrzewaną kierownicą - rewelacja.
~KubaM
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Mam pakiet Winter. Nie miałem jeszcze okazji korzystać z podgrzewanej szyby, ale kierownica to ogromna zaleta. W początkowej fazie grzeje bardzo mocno, a potem z czasem coraz delikatniej, nie parzy dłoni. Podgrzewane fotele grzeją bardzo mocno. Mają 3 stopniową regulacje, a ciężko wytrzymać już na 1. poziomie.
~Radek G
Kombi 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Przednia szyba paruje w zimne dni po wyjściu z rozgrzanego samochodu. Duży plus za podgrzewane fotele z trzystopniową regulacją, ogromny plus za podgrzewaną kierownicę, aż chce się jeździć.
~MichuB
Kombi 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Diesel mógłby się szybciej nagrzewać, ale w połączeniu z podgrzewaniem kierownicy i siedzeń zmarznąć się zimą nie da
~Krystek
Kombi 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Ogrzewanie zima to porażka. Za nim zacznie grzać dobrze musi silnik się dobrze dogrzać.
~Afro
Kombi 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Wszystko na dobrym poziomie w tym temacie a fordowska ogrzewana przednia szyba w mroźne poranki robi robotę.
~Kamil z Krakowa
Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Daje radę, ale Honda miała inny odczynnik, więc te nowe instalacje są mniej wydajne. EKOLOGIA.
~Tomasz B.
Kombi 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Latem szybko chłodzi, zimą szybko się rozgrzewa, szyby nie parują.
Dziennik kosztów dla Ford Focus IV Kombi
6,3
~EM
Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Klimatyzacja sprawuje się bez zarzutów. Nawiewy pracują w miarę cicho.
Ford Focus IV Kombi