Ocena kierowcy - Ford Focus IV Kombi

Afro, 3 lata temu
Silnik 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Rok produkcji 2019
Ford Focus IV Kombi 1.5 EcoBoost 182KM 134kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Inne : Wygląd auta w wersji ST super,no i prowadzi się bombowo oraz przestronne wnętrze jest też miłym zaskoczeniem.
Inne : Psujące się pierdoły sprawiają że po dziesiątej wizycie w serwisie zaczynamy myśleć o naszym aucie że jest po prostu kiepskiej jakości.
Ogólnie auto jest praktyczne ,ma ogromny bagażnik świetnie się prowadzi, jest dynamiczne ma świetną skrzynię biegów,wygląda zjawiskowo- niestety w ciągu 20 miesięcy auto było w serwisie ok 10 razy .Problemy z oprogramowaniem, tylna szyba przy niskich temperaturach się zacinała- usterka powracała mimo napraw,problemy z przednią szybą od strony kierowcy zamykając ją psuł się automat i otwierał szybę ponownie do połowy,dwukrotnie naprawiany system kładzenia tylnej kanapy z bagażnika, problemy z systemem Hill Asistent,z PreColision Asistent i po upływie gwarancji problemy z otwieraniem przedniej maski trzeba pięć razy próbować zanim zaskoczy i się otworzy a- zapomniałem że podczas wymiany opon na zimowe dopatrzyliśmy się z kolegą wycieku oleju z silnika . Samochód nigdy nie odmówił kompletnie posłuszeństwa ale psujące się drobiazgi denerwują- nie po to kupuje się nowe auto ze by co chwilę jeździć do warsztatu. Serwis Forda oceniam pozytywnie- zawsze auto zastępcze dobra obsługa itd- na usprawiedliwienie dodam że moje auto jest z początku produkcji więc może to choroby wieku dziecięcego i mam nadzieję że dalsza eksploatacja będzie bezproblemowa.Ogolnie fajne auto.
Super elastyczny,nie najgorzej brzmiący( na niskich obrotach ) jak na trzy cylindry, w miarę oszczędny- jednak jadąc czuje się że to trzycylindrowiec i czasem tęskni się za klasycznym r4 .Poza tym rozmawiając o autach z kumplami jak słyszą że auto ma 182 koni mówią Wow ale jak słyszą że ma trzy cylindry to zachwyt znika.
6 biegowy manual jest po prostu świetny, super precyzyjny-żadnych zastrzeżeń.
Słynny układ jezdny Focusa :) po prostu czysta przyjemność z jazdy. Ocena : celujący .
Mój kombi ST Line na 18sto calowych felgach z w pełni Ledowymi lampami z pakietem stylizacyjnym od st po prostu jest piękny i to opinia którą słyszałem już kilka razy od kolegów którzy oglądali auto z zachwytem.
Nie mam zastrzeżeń. Jest po prostu dobra nigdy się na nią nie skarżyłem.
Wszystko jest praktyczne ,na swoim miejscu przemyślane tak aby auto było przyjazne użytkownikowi.
Wszystko na dobrym poziomie w tym temacie a fordowska ogrzewana przednia szyba w mroźne poranki robi robotę.
Jak na kompaktowe auto (kupione po Mercedesie w 205 kombi )ma bardzo dużo miejsca w kabinie, na tylnej kanapie bardzo pozytywne zaskoczenie A bagażnik 608l niesamowicie duży mimo iż sylwetka auta bardzo dynamiczna.
Auto dobrze wyciszone brak zastrzeżeń.
Ford jest po prostu niedrogi w utrzymaniu.
Auto tańsze od Toyoty czy VW ale wsiadajac wnętrze sprawia wrażenie tańszego i gorszego niż jest w rzeczywistości.
Tu jest kiepsko- pierdoły psują się często auto na gwarancji było naprawianie ok 10 razy różne problemy które opisałem w zakładce całokształt.
Tu jest ok auto nigdy nie popsuło się poważnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 182KM 134kW [l/100km]

6,7