Ocena kierowcy - Ford Focus IV Kombi

Rok produkcji 2019
Ford Focus IV Kombi 1.5 EcoBoost 182KM 134kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
Miałem wiele samochodów różnych marek z wielu segmentów (segmenty C, D, SUV, minivan, crossover) i dochodzę do wniosku, że optymalny dla rodziny 2+2 jest kompakt kombi, Focus Mk4 Titanium Business plus wszystkie pakiety, 182KM w 8 biegowym automacie to najlepsze auto jakie mogłem sobie wybrać. Poziom wyciszenia, jakość materiałów, ergonomia, elastyczność i oczywiście prowadzenie to klasa sama w sobie.
Silnik posiada 3 cylindry, ale wiadomo o tym tylko z katalogu. W środku go nie słychać i w żaden sposób nie można poznać ile ma cylindrów, a i z zewnątrz nie brzmi jak 3 cylindrówki. Super elastyczność i niskie spalanie.
Automat 8 biegowy to klasa sama w sobie. Przy 160 km/h auto ma ok 2.5k obrotów. Ogólnie 160-180 to przyjemna prędkość przelotowa, oczywiście tam gdzie można.
Klasa sama w sobie. Buty sportowe to adidasy, dobre prowadzenie to Focus. Nawet na 18 calowych felgach auto pozostaje komfortowe.
Wszystko w najlepszym porządku.
Widoczność we wszystkich kierunkach jest bardzo dobra, do tego z czujnikami dookoła i kamera nie można chcieć niczego więcej.
Wszystko jest na swoim miejscu, i nienaganna pozycja za kierownicą.
Szybko chłodzi i dobrze grzeje.
Bagażnik ok 600 litrów, sporo miejsca i z przodu i z tyłu. Do tego w automacie 8 biegowym z pokrętłem jest masa miejsca na telefon (ładowanie indukcyjne) czy portfel- tam gdzie powinno być.
Tu dałbym 6/5, zarówno poziom wyciszenia od silnika jak i szumów powietrza na rewelacyjnym poziomie, przynajmniej w Titanium Business.
Spalanie na drogach krajowych 5-6 litrów na 100km. Autostrada ok 160 km/h to ok 8-8.5 litrów na 100km.
Materiały i poziom wyciszenia w Titanium Business to klasa premium, a cene niższa.
Na razie krótko mam auto, ale znam je dłużej, bo jeździłem kumpla Foką.
Brak awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 182KM 134kW [l/100km]