Lista ocen Ford Focus IV (48) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pawel
Kombi 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Ma troche irytujacych drobiazgow: - Szyba kierowcy w pewnych okolicznosciach idzie w dol mimo, ze zostal nacisniety przycisk nakazujacy jazde w gore, :) - radio na 4 zapamietanej stacji przelacza sie na 1 badz 6 zapamietana stacje przy sterowaniu z kierownicy (choc powinno przeskoczyc na 3 badz 5), - przy duzych predkosciach rzedu 160-180km/h tempomat aktywny (tak auto ma takowy mimo manualnej skrzyni biegow :) ) wylacza sie!! i nie pozwala...
~MatN90
Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Trochę wkurza hałas z słupka B, albo piszczący fotel, jednak druga usterka została wyeliminowana przy serwisie... Wkurza też nawigacja bez live traffic, której funkcje ford odebrał, a którą miałem przy zakupie auta... Mieszek wydawał dziwne dźwięki przy zmianie biegów, ale został naprawiony przez ASO w ramach gwarancji. Wkurza też materiał użyty na lusterka zewnętrzne.... Nie widziałem auta, w którym szkła porysowałyby się od mikrofibry...
~Łukasz Ptaszyński
Active Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Daję tylko 4 bo w nowym aucie po jakimś czasie włącza mi się w trakcie deszczu lub po myjni czujnik parkowania z przodu wykrywa przeszkodę której nie ma czasami ma to miejsce. Jest to uciążliwe kiedy dojeżdżam do przeszkody na pierwszym biegu np. w korku,kiedy ruszam jest sygnał (pisk) plus na ekranie animacja. Kiedy się rozmawia przez bluetootha wycisza ta usterka rozmowę. Muszę pojechać do serwisu nie mam kiedy plus ponad 40 km w jedną stronę.
~Rado
Active Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Ciężko powiedzieć co było przyczyną usterki, i ciężko w sumie nazwać te sytuację usterką, bo ustąpiła bez ingerencji serwisu, niemniej przy około 3000 przejechanych km zdarzyło mi się, że nie chciał odpalić. Całe szczęście, że blisko domu. Tak jakby immobiliser nie wykrywał kluczyka. W Fordzie poradzili mi, żeby zrestartować przez odpięcie akumulatora...Jak na brykę za ponad 100k trochę słaby patent. Od tamtego czasu nic się nie dzieje.
~Michał Szlązak
Hatchback 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Focus ma problemy z elektroniką. Czasem radio samoczynnie na moment się przyciszy lub nie widzi podłączonego USB. Innym razem zwieszą się czujniki parkowania i zaczną wydawać nieznośny ciągły pisk, który mija dopiero po około 15 minutach po wyłączeniu samochodu. Te problemy dotyczą samochodu z systemem Sync 2.5, czyli nie tym najwyższym.
~EM
Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Do tej pory brak większych usterek. Jedyny drobiazg, który mi przeszkadza to synchronizacja zegara z podłączonym telefonem. Auto potrzebuje dużo czasu, żeby pobrać dane dotyczące godziny z telefonu (nie wiedzieć czemu). Rozwiązaniem jest albo zaczekać albo zatrzymać auto i ponownie odpalić silnik.
~MichuB
Kombi 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
- drażni system SYNC, liczę że wydadzą łatkę softwarową poprawiającą jego niezawodność - drganie przy zimnym silniku usunięte przez ASO (założyli dodatkową obejmę na wiązkę przewodów) - składanie tylnego rzędu siedzeń dwa razy przestało działać (spadły linki w fotelu) - naprawione od ręki w ASO
~bidzej
Hatchback 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Mój egzemplarz był ewidentnie niechlujnie złożony. przy 4kkm spod maski zaczął wydobywać się dym - okazało się, że w komorze silnika są jakieś resztki taśmy izolacyjnej, które dostały się na wydech i zaczęły się palić. Przy 5.5kkm spadł wąż między turbo a silnikiem. Bugi i opóźnienia w systemie SYNC3.
~Łukasz
Hatchback ST 2.0 EcoBlue 190KM 140kW
Tak jak pisałem wyżej: - powtarzalne usterki elektryki, z które pojawiły się w pierwszym miesiącu eksploatacji i których przez rok ani ASO ani FORD nie potrafili naprawić - dużo drobnych usterek (trzeszczące i pękające plastiki, ruszające się fotele, przetarcia na tapicerce)

Usterki Ford Focus IV

Ford Focus IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Wojtek Wrocek
Hatchback 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Nie wiem czy to "usterka" ale denerwuje (skoro jest) system "Auto-Stop", który działał krótko na początku i po doładowaniu akumulatora w serwisie. Może z powodu parkowania pojazdu na dworze i jazdy na krótkich dystansach, system oszczędza akumulator? Generalnie nie przeszkadza.