Lista ocen Ford Focus IV (35) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bidzej
Hatchback 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
W zasadzie spadnięcie węża między turbo a kolektorem dolotowym nie jest zupełnie błahą usterką - nie powinno się to zdarzyć w nowym samochodzie. Do tego szarpanie i opóźnienia skrzyni również nie wróżą nic dobrego. ---------- Edycja wpisu po 4 miesiącach i 15000km: wąż spadł do tej pory 3 razy, po ostatnim (akurat w pobliżu ASO) udało się dosztukować dłuższy fragment węża od Transita i póki co problem nie powrócił. Ważna uwaga: fabryczny...
~Focus
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Wymiana sprzęgła po 40tys. km (na gwarancji) Remont skrzyni biegów przy 50tys. km (na gwarancji) - producent zastosował zbyt słabe komponenty - wymiana łożysk i synchronizatora Wymiana kolumny kierowniczej przy 50tys. km (na gwarancji) - lekkie blokowanie układu kierowniczego przy dużych prędkościach, usterka znana producentowi głównie z modelu Kuga
~Gryfita58
Active Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Podobno na trwałość tych trzycylindrowych doładowanych silników ma duży wpływ jakość oleju, ja w swoim aucie nie czekałem na pierwszy przegląd gwarancyjny, tylko wymieniłem odpłatnie olej przed zimą przy okazji wymiany opon. I pewnie będę wymieniał w częstszym cykle niż zaleca Ford ( 30 tys. km przebiegu lub 2 lata - przy pierwszym przeglądzie
~Andrzej
Hatchback 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Na razie za krótko by to oceniać. Biorąc pod uwagę doświadczenie z poprzednimi generacjami Focusa (miałem Mk2 i Mk3 w sumie przez 10 lat) spodziewam się raczej bezawaryjnej eksploatacji.
~Przemysław
Hatchback 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Szybko zużywający się olej silnikowy (co 8 tyś km) ... serwis forda dostał dyrektywy z centrali żeby wciskać klientom że to z winy eksploatacji a nie błędy ich auta...
~Tomasz B.
Kombi 2.0 EcoBlue 150KM 110kW
Awaria chłodnicy EGR (58 tys. km) , koszt naprawy 2200 zł - na szczęście pojazd jeszcze na gwarancji, więc naprawa gratis.
~Pawel
Kombi 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Powaznych usterek nie doswiadczylem. Nie doswiadczyly tego takze inne egzemplarze MK4 w mojej firmie (przebiegi ok 40 000km).
~Kamil z Krakowa
Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Nic, Ford daje możliwość zakupu dłuższej gwarancji w super cenie. Nie jest to ubezpieczenie ale gwarancja.
~Tomek
Hatchback 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
prawodpodobnie będzie wymieniany silnik, w naszej firmie to już drugi przypadek

Usterki Ford Focus IV

Ford Focus IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Łukasz
Hatchback ST 2.0 EcoBlue 190KM 140kW
Do tej pory (50 tys. km) bez poważnych usterek, które unieruchomiłyby auto.