Lista ocen Ford Fusion (332) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 245 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~HQuero
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Na pierwszy rzut oka dość dziwne umiejscowienie lewarka skrzyni biegów. Aczkolwiek z czasem idzie się do tego przyzwyczaić. Biegi wchodziły ze standardowym oporem, aczkolwiek ich skok pozostawia sporo do życzenia. Poza tym sporadycznie (przy bardzo dynamicznej zmianie biegów) zdarzało mi się nie trafiać w wyższe/niższe przełożenie. Koszt wymiany sprzęgła dość przyzwoity (w Warszawie, z robocizną i paroma innymi rzeczami - 1300zł).
~Ketling
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Pracuje dość topornie, czasem 1 wchodzi jakby "na raty", dwuskokowo. Mimo, że sprzęgło bierze wysoko czasem coś potrafi skandalicznie zgrzytnąć. Kiedyś ktoś przekonywał na forum że można wrzucić bieg bez użycia sprzęgła pod warunkiem dobrania odpowiednich obrotów silnika i prędkości auta. U mnie nie można, w Escorcie owszem w Fusionie absolutnie. Często odzywa się też wsteczny lub nie chce wejść.
~Czarek
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Bardzo przyjemnie chodzi. Biegi zmieniają się płynnie, drogi prowadzenia są krótkie, precyzyjne. Dźwignię można obsługiwać jednym palcem, biegi wchodzą praktycznie same. Jedyne słowa krytyki odnoszą się do problemów z załączaniem biegu wstecznego. Czasami trzeba kilka razy spróbować.
~konrad
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Ogólnie jak na razie bez problemów. Uwagi mam jedynie do wstecznego - nie zawsze \"wchodzi\" za pierwszym razem. W instrukcji jest napisane żeby wysprzęglić, wrzucić 1 w razie probemów i później wsteczny. Wszystko zgodnie z instrukcją działa, więc - \"ten typ tak ma\" po prostu.
~Marek
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Myślę że wśród małych miejskich samochodów Ford robi najlepsze skrzynie, zaraz po ruszeniu wsteczny lubi ciężko wchodzić ale jak się olej rozgrzeje nie ma śladu. Biegi wchodzą przyjemnie i precyzyjnie. Brak po 100 000 km jakichkolwiek remontów skrzyni czy sprzęgła. Dlatego 5!
~TenCoNieKreciNosem
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Duzo prawdy bedzie w tym gdy powiem, ze kupilem Fusiona dla jego drazka zmiany biegow i tego jak pracuje. Idealna grubosc i ksztalt galki ... krotkie (biorac pod uwage wysokosc) drogi prowadzenia drazka i precyzja ... wylaczajc bieg wsteczny, ktory jest jakby z innej bajki.
~Piotr
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
To jest wg mnie najsłabsza strona mojego egzemplarza. Biegi a szczególnie jedynka i wsteczny stwarzają sporo problemów - skrzynia lubi sie blokować i nie "łapie" biegu. Ale co ciekawe w trakcie eksploatacji skrzynia nieco się poprawiła....chyba wymagała dotarcia;)?!
~stano7
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi.Początkowo od czasu do czasu przy włączaniu wstecznego trochę zgrzytało,ale jest wyrażnie napisane,że trzeba przez ok.2 sekundy przytrzymać sprzęgło i wszystko jest ok.Biegi wchodzą łatwo i bez oporów.
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
U MNIE PRACUJE SKRZYNKA DOBRZE NO MOŻE WSTECZNY WCHODZI Z LEKKIM OPOREM ALE NIE MA CO NARZEKAĆ.W UNO WCHODZIŁY BIEGI KOSZMARNIE A PARE LAT JEŻDŻIŁO SIE JAK KTOS CHCE NIE MIEC PROBLEMU NIECH SE KUPI WÓZ W AUTOMACIE,HAHA.

Usterki Ford Fusion

Ford Fusion – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~assasello
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Bardzo dobrze zestrojona z silnikiem, dobrze dobrane przełożenia, podoba mi się jej praca. Biegi wchodzą lekko. Mam tylko wrażenie, że gdy robi się chłodniej to pracuje wiele ciężej niż normalnie.. co będzie zimą?