Lista ocen Ford Fusion (324) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 253 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~slay_2
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Twarde zawieszenie jest dobre na polskie drogi, nie ma co tego ukrywać. Do tego w Fordzie jest ono chyba pancerne, bo to co przeżyło z poprzednią właścicielką, a także i ze mną (na nim rozpocząłem moją przygodę z samochodami, więc nie ukrywam zaliczyłem kilka dziur, a właściwie to nawet kraterów, które do dzisiaj śnią mi się po nocach) powinno je je już dawno zniszczyć. Tymczasem ono dalej się trzyma i działa ciągle tak samo pewnie i...
~zawist.m@poczta.fm
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Zawieszenie -twarde, czjesz każdą dziurę, lepiej zwiększ profil opon z 60 na 65. Twarde nie znaczy sportowe czy dobrze trzymające w zakrętach. Otóż przechyla sie jak wóz drabiniasty( wysoki środek ciężkości) A podmuchy wiatru są w stanie wyprowadzić go z rónowagi. Jedyny plus to prześwit auta żadne garby dziury, krawężniiki czy błoto lub śnieg nie robią wiekszego wrażenia ( i to był powód dla którego go nabyłem)
~MikeG
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Samochód prowadzi się bardzo pewnie. Precyzyjny układ kierowniczy, wystarczająca skuteczność hamulców, dość twarde i stabilne zawieszenie. Nie ma kłopotów z jazdą na wprost, również zakręty nie stanowią problemu. Z racji sylwetki trochę wrażliwy na podmuchy bocznego wiatru. Wyższy prześwit przydaje się podczas podjeżdzania pod wysokie krawężniki oraz jazdy po drogach o gorszej nawierzchni.
~Piotr
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Wysokie zawieszenie- plus- zwały ubitego śniegu nie zahaczają o podwozie , jazda w terenie bardziej bezpieczna dla podwozia 9oczywiście o ekstremalnej jeździe terenowej można zapomnieć- to nie \"terenówka\") minus- boczny wiatr na trasie, oraz przejeżdżające TIR-y - mocno trzeba się wtedy pilnować żeby nie wypaść z toru jazdy Zawieszenie jest twarde i to się czuje na każdej nierówności - masakra
~Czarek
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Tyłek na ciasnych zakrętach potrafi wykonywać skoki kangura. Brak poczucia pewności toru jazdy na zakrętach. Krótkie i twarde zawieszenie. Zawieszenie nieprzystosowane do wielkości i ładowności samochodu, przy naszych dziurach w drogach dobija nonstop, tu wychodzi na jaw oszczędność w postaci zastosowania nadmuchanej karoserii na bazie podwozia Fiesty, bez dokonywania koniecznych zmian.
~Winchester
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Wcześniej jeździłem Escortem (jeździł jak po szynach) i Fusion na jego tle wychodzi bardzo słabo. Nie ma mowy o sportowym pokonywaniu łuków! Na ośnieżonych podjazdach - nawet na bardzo dobrych oponach - bardzo szybko traci kontakt z nawierzchnią. Niewątpliwą zaletą jest wyższe zawieszenie: w koleinach wiele nie pomaga ale wolniejsze przejeżdżanie przez dziury czy też krawężniki odbywa się bez ryzyka.
~B
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Bardzo wytrzymałe zawieszenie, do tego na prawdę fajnie trzyma się drogi. Układ kierowniczy dosyć precyzyjny. Auto jest nieco wyższe więc na szybkich i ostrych zakrętach się trochę przechyla, ale trzyma się drogi bez problemu. Na polne drogi super, do głębokiego błota tak sobie, bo tylko przód napęd, w każdym razie wjeżdża tam, gdzie innymi się raczej nie zapuszczam.
~Czarek
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Jak to w Fordzie. Klei się do drogi. Przyczepność jest bardzo dobra a zawieszenie stabilne. Na niemieckich autostradach przy prędkościach maksymalnych pewnie pokonuje zakręty. Słowo krytyki należy się tylnemu zawieszeniu. Na poprzecznych nierównościach w zakrętach podskakuje i lubi hałasować. Po 120 000 km nic się nie uszkodziło na naszych dziurawych drogach.
~stano7
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Zgadzam się z innymi użytkownikami.Czy to na prostej czy na zakrętach auto prowadzi się jak po sznurku.Należy wzmocnić czujność przy pokonywaniu zakrętów ponieważ kierownica do końca nie zawsze\"odbija\".Pokonywanie nierówności to żaden problem pod warunkiem dobrania odpowiedniej prędkości.Zawieszenie przyjemnie twarde,odpowiada moim wymaganiom.

Usterki Ford Fusion

Ford Fusion – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~SSS
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Komfort bardzo dobry po mieście, na polnych drogach ta mini mini terenówka z napędem przód nieźle sobie radzi, i żaden krawężnik ani próg jej nie straszny. Co do szybkiej jazdy, nie polecam na wyboistych drogach sprawdzać maksymalnej prędkości, może się i utrzyma ale czujecie się jak w trakcie oblężenia Stalingradu, zewsząd coś atakuje.