Lista ocen Ford Galaxy I (64) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 106 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BoB Śląskie
Van 2.3 16V 145KM 107kW
W sumie auto kupiłem przy 100 tyś i zamontowałem gaz. Sprzedawając miał 270 tyś km a w między czasie wymieniłem: - pasek alternatora,pęka co około 100 tyś km - tarcze hamulcowe - kilka łączników stabilizatora - wentylatory chłodnicy - naprawiałem sprężarkę klimatyzacji - jakiś zawór ( dolotowy) w układzie zasilania W drugim Galaxy z 2000 r w nowszej budzie (kupiłem go przy 100 tyś km, sprzedałem po 200 tyś km) też z silnikiem 2.3 LPG...
~hejjacek
Van 1.9 TDI 90KM 66kW
jak na razie bez problemowo w tym który jeżdze ale w poprzedniku też galax 96,2.0 benz, musiałem wymienić tylnią tarczę z zaciskiem gdyż zacisk nie odbijał do końca i koło było cały czas przez niego hamowane ,co w rezultacie starło tarcze co zauważyłem dopiero podczas wymiany klocków
~TATOscyzotryk
Van 2.8 i V6 174KM 128kW
Jedyną usterką była awaria układu elektronicznego sterującego dawkowaniem powietrza w silniku. Mechanik sugerował(błędnie) zatkanie układu wydechowego. Wydech wymieniłem, a usterka polegała na pęknięciu płytki na której był układ elektroniczny. Po naprawie OK.
~Abaddon
Van 2.0 i 115KM 85kW
sprężyna przedniego lewego koła pękła, ale nie wiem czy to jest aż tak poważna usterka. Silnik i skrzynia bez problemów :) Oczywiście można zaliczyć do takiej usterki wyrwanie świecy (jak pisałem wcześniej) ale mogło to się zdarzyć tylko mi ; )
~MisiekK
Van 2.8 i V6 174KM 128kW
jak na 180tys jest świetnie - jedyne problemy to LPG - po wymianie na SGi zniknęły. Nikomu nie polecam do VR6 instalacji wolnossącej bez wtrysku. Duży kolektor powoduje ogromne wybuchy! Nigdy awarii która uniemożliwiłaby jazdę więc daję 5.
~Mario16
Van 2.3 16V 145KM 107kW
elektryka- przewody w tylnej klapie (ogrzewanie tylnej szyby) zwijka (taśma) airbag w kierownicy, utrata przewodzenia na klemie (+) efekt grzanie się akumulatora ! (wystarczy wyczyścić wszystkie styki na przewodach)
~teleturbisie
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
no, to już drażliwy temat,szczególnie dla żony. po kolei: pompa wtryskowa + końcówki wtryskiwaczy 2200+300 półoś 800 sprężarka klimy 750 przekładnia kierownicy 900 pęknięta sprężyna z tyłu - na razie z tym musi żyć
~Przem
Van 2.8 i V6 174KM 128kW
Aż jestem zaskoczony , jedyne co nie licząc spraw eksploatacyjnych przy przebiegu 180 tys. km. przeguby i to od razu wszystkie. Lecz muszę tu zazanaczyć że dużo jeżdże z lawetą, a do tego to auto nadaje się idealnie
~Piotr z Bielska-B
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
Nie miałem na razie żadnej poważnej usterki. Raczej wszystkie wizyty w warsztacie są spowodowane tym, że coś się zaczyna i trzeba to sprawdzić. Na razie Galaxy zaskakuje mnie pozytywnie.
Dziennik kosztów dla Ford Galaxy I
7,3
12,4
~bogdan.wosik@neostrada.pl
Van 1.9 TDI 90KM 66kW
potrafi \"wyłaczyć\" pedał przyspieszenia, albo tracić na mocy ( brak przyspieszenia wtedy predkość max 100 km/h), należy postąpić jak z komputerem - wyłaczyć silnik wypić kawę i przechodzi