Lista ocen Ford Galaxy I (80) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr z Bielska-B
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
No, tu jest gorzej - jakby powiedział Shrek. W zimie tragedia. Żeby rozgrzać auto i odmrozić szyby to potrzeba jakieś 10 minut jazdy. Zwłaszcza teraz jak pada od trzech dni marznący deszcz. Dziś nawet zrezygnowałem z jazdy, bo to bez sensu, żebym skrobał auto 10 minut, jechał do pracy 10 minut i po pracy znowu skrobał auto 10 minut. Szkoda czasu i paliwa, i silnika. Jak jest duża wilgotność, np. deszcz i jedziemy w kilka osób, to też bardzo...
~TATOscyzotryk
Van 2.8 i V6 174KM 128kW
Duża przestrzeń wymaga dobrych urządzeń do ogrzewania i wentylowania. Mam klimę manualną, dobrze zestrojoną z układem nadmuchu. Wszystkie szyby otwierane elektrycznie. Brakuje mi szyberdachu (szklanego) - widok nieba relaksuje:) Silnik benzynowy i dodatkowy panel grzewczy z tyłu pojazdu dają dostatecznie dużo ciepła do ogrzania wnętrza. Jazda z kompletem pasażerów powoduje parowanie szyb...
~er.
Van 2.8 i V6 174KM 128kW
aby w pełni wykorzystać zalety dwustrefowej kilmy, trzeba dojść do tego metodą prób i błędów; zanim to opanowałem, trochę za bardzo parowały boczne tylne szyby w czasie deszczu; obecnie wiem, jak ustawiać klimę, żeby tego nie było; nie jest "doskonale", bo ustawianie tak, jak piszą w instrukcji obsługi, nie zawsze jest najkorzystniejsze i trzeba to samemu rozpracować;
~Abaddon
Van 2.0 i 115KM 85kW
Tutaj się sprawa trochę gorzej ma, ciężko go nagrzać w zimę, aczkolwiek silnik się szybko nagrzewa. Być może jest coś nie tak z nagrzewnicą, ale jeżeli jest w porządku to po prostu trochę trzeba na początku w zimę zmarznąć. Co do klimy i ogólnie sprawy chłodzenia w lato, to nie ma problemu na tym polu. Klima wydajna i bardzo zdrowo chłodzi : )
~Morterg
Van 1.9 TDI 90KM 66kW
Tragedia zimą!!!!! Auto nie nagrzewa się praktycznie !!! Po wprowadzeniu kilku zmian mianowicie dociepleniu rur pod podwoziem prowadzących do tylnej nagrzwnicy 2x pianka do CO komfort grzewczy się podniósł znacznie jednak przysłanianie chłodnicy kartonem jest niezbędne. Co do klimatroniku latem działa wyśmienicie ,posiada potężną dmuchawę.
~grześ
Van 2.0 i 115KM 85kW
napoczątku miąłem problem z klimatyzacją ale to wina poprzedniego właściciela że niebyła serwisowana, był zatary kompresor kost przywrucenia do stanu używalności 1400zł(niestety o klimę trzeba dbać przegląd przynajmiej raz na rok i niebędzie wydatków) nie polecam wer. bez klimy przytej pwieżchni szyb w lato można się ugotować z klimą jest super
~Adam
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
Przy temperaturze poniżej 4 st.C załącza się Webasto dogrzewając silnik i wnętrze, tak więc temperatura silnika jest zawsze stała. Wentylator na 1-szym (z czterech) biegu pracuje bezszelestnie. Klimę sprawdziłem w lecie w Turcji, Grecji i Hiszpanii - jest OK. Jedyną wadą jest konieczność corocznego napełniania.
~hejjacek
Van 1.9 TDI 90KM 66kW
nagrzewa sie trochę długo choć mam specjalną nagrzewnice "ala vebasto"oryginalnie zamontowaną,powinna załanczać się automatycznie gdy temp. spadnie poniżej 4 stopni ale nie robi tego nie wiem czemu,klima bez zarzutu przynajmniej z przodu samochodu
~roman
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
klimatronic. Klima dział dobrze, natomiast ogrzewanie to największy mankament tego samochodu. W zimie nie ma szans go ogrzać, nagrzewacz vebasto nagminnie wysiada, a nawet jak działa to trzeba na efekty dość długo czekać
~bogdan.wosik@neostrada.pl
Van 1.9 TDI 90KM 66kW
regulacja nawiewu - klawisze zbyt płaskie, ale można jeżdzić na automacie - klimatronic raz ustawić i spokój, wydajność doskonała , wada częste napełnianie czynnika chłodzącego (raz w roku)