Lista ocen Ford Galaxy II 1.9 TDI 115KM 85kW 2000-2006 (34) - Silnik

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bercik
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
1.9 TDI 115KM podciągnięty do ca 143KM. Silnik osłuchowo jest beznadziejny, przypomina warkot traktora i jak dla mnie jest za mało wyciszony. Elastyczność jak na diesla po tuningu jest akceptowalna, ale bez rewelacji, a co sie trzeba biegami nażąglować ... 115KM to jest za mało dla takiej 2-tonowego woła, minimalna sensowna moc to 130KM, a 150KM jest super. UWAGA na wtryski - PALIWA nie wolno tankować byle gdzie, tylko sprawdzone stacje...
~Marcin
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Silnik, troszkę słaby ale jak się go przyciśnie to wystarczy. Natomiast bardzo elstyczny i jak narazie bezawaryjny, a to najwazniejsze. Spalanie nie jest niskie zwłaszcza po mieście 7,5-8 l/km ale przy masie 1,7 t. to zrozumiałe. I tak przy moich przebiegach wole od gazu, na którym jeździłem przez 5 lat w pasku. trasa 5.6 l (to silnik VW:)Wybredny co do ropy Statoil, Shell itd... nie ma co oszczędzać bo zaraz czuć zmianę. Czasami pompa się...
~Jacek
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Oszczędny i mocny. Pompo-wtrysk z VW naprawdę daje radę w tym samochodzie, zwłaszcza jak się go podkręci do 150 KM. Przy tym zero dymienia, a rusza ze świateł jak torpeda. Tylko polecam jakiś renomowany warsztat tuningowy z hamownią, żeby uniknąć rozczarowań. Lekka turbo-dziura, na chipie mniejsza, ale jest. Żadnych awarii, małe spalanie, jedynie troszkę głośny, jak to VW. Do Vana tylko diesel albo duża benzyna, żeby się przyjemnie jechało.
~kluczyn7
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
pompowtryski. są tacy co im przeszkadza. tak cichy jak benzyna to on nie jest i nie będzie. ja kupiłem z premedytacją i przynajmniej słyszę że mi silnik pracuje:) nie ma tragedii. wersja 116 KM powiedzmy że jest wystarczająca. moje auto jest po lekkim tuningu niewpływającym w żaden sposób na zużycie podzespołów i paliwa. posiada teraz około 145 KM. naprawdę ma przyzwoite osiągi. do 100 ok. 10 sekund. maksymalna bez zmian - 185 km/godz.
~ufoludek
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Uważam, że jeżeli ktoś ma pojecie o pompowtyskiwaczach jak to jest rodzaj pracy na czym on polega i posłucha jak te silniki pracują nie bedzie miał zastrzeżeń. Jest głośny jak sie koło niego stoi i jak jest zimny tak jak więszkosć diesli. Silnik uważam za wystarczający podróżowanie 140km/h nie jest problemem jest cicho w śroku można rozmawiac z I rzędu z ostatnim normalnie cicho i spokojnie. Razem ze skrzynią 6 rewelacja
~dzordz_1@o2.pl
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Mam obecnie galaxy 02r 1900 TDI .i poprzednikem był seat alhambra tylko taki żaden inny osobowe samochody nie i jeszcze raz nie kto przejedzie się raz to napewno przekona się .CO DAJE JAZDA WANEM JESTEŚ BARDZIEJ WIDOCZNY, LEPIEJ WIDAC CO DZIEJE SIĘ PRZED TOBĄ, A OPŁATY ,PRZEGLĄDY I NAPRAWY SĄ TAKIE SAME CO PRZY ZWYKŁYM AUCIE OSOBOWYM.POLECAM,
~vacekw@op.pl
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
To mój pierwszy samochód z silnikiem wysokoprężnym i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony. Praca na wolnych obrotach to jak tykanie zegareczka. Trochę mało koników jak na tak wielki samochód, ale do spodokojnej jazdy w zupełności wystarczy.
~Piotr68
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Niezły motor marki VW ale jak na tak duże i ciężkie auto zdecydowanie za słaby, próbowałem to samo auto z motorem 130KM i jest dużo lepiej, ale czekam na 2.2TdCi. Poważnym mankamentem jest bardzo głośna praca silnika także w temperaturze roboczej.
~kluczyn7@vp.pl
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
115 kucy w automacie to żadna rewelacja. Dla chętnych polecam delikatną! zaznaczam zamianę programu. 25% mocy więcej za 800 zł. bez zwiększenia zużycia paliwa czy nadwyrężania innych elementów.

Usterki Ford Galaxy II

Ford Galaxy II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~SMS tel. 502/352-120
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Może trochę za głośny, wydaje sie mułowaty ale to nie wyścigówka, jak się ktoś nauczy to będzie szybko ruszał.Mocy brakuje przy przyspieszaniu pow. 130 km/h. Można jeździć dostojnie na 1500-2000 obr./min.