Lista ocen Ford Ka I (76) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 112 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Byku
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
Tutaj same komplementy. Po pierwsze układ kierowniczy! Niecałe 3 obroty od jednego do drugiego końca, świetne wyczucie, człowiek w tym samochodzie naprawde potrafi czuć co się dzieje z przednimi kołami. Układ jezdny świetnie łączy komfort ze sportem. Cudownie sprężysty, neutralny i stabilny. Nadsterowność(jak już się pojawi) jest łatwo wyczuwalna, a dzięki świetnemu układowi kierowniczemu kotrolowana. Na zakrętach cechuje Forda lekka, acz...
~Dock
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Autko jak na pojazd tej wielkości prowadzi się bardzo dobrze pod warunkiem że zawieszenie jest sprawne, bez luzów o co naprawdę baardzo trudno. Gdy wymieni się coś w zawieszeniu za chwilę zaczyna stukać coś innego, zawieszenie bardzo nietrwałe moim zdaniem nie nadające się na polskie dziurawe drogi. Często do wymiany są tuleje i sworznie, u mnie objawiało się to drganiami podczas przyspieszania. Po wymianie spokój na 10tys km później znów te...
~Paweł K. 23 lata
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
Trzyma się drogi jak przyklejony, rewelacja jak dla mnie gdy przesiadłem się z seicento na to auto i w te same zakręty mogłem wchodzić nieporównywalnie syzbciej, jakby przyklejone, bez bujania, trzyma fajnie w siedzeniu. Zawieszenie miekie ale fajne. Tuleje jeśli się wymienia to lepiej dać na droższe i lepsze niż tańsze bo moga tak jak mi te tańsze po 3 miesiącach paść i na nowo trzeba robić a droższe były by pewnie w takim ukłądzei lepszym...
~BykuAllmighty
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Naprawde świetnie się nim jeździ, optymalne wspomaganie kierownicy nie pozbawia kierowcy wyczucia. Jeżeli ktoś kiedyś jeździł gokardami, to można go do takiego porównac(jak wchodze Ka w zakręty, rzeczywiście mam odczucie, jakbym siedział w gokarcie!). Trzyma się świetnie nawierzchni, po prostu przyjemnośc z jazdy, ale przydałby się mocniejszy silnik i obrotomierz. Troche szkoda, że ABS nie był oferowany w początkach produkcji tego modelu.
~Diacon
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
Głośno, sztywno, dodatkowo często wymaga wymiany, chyba że zainwestujemy w markowe częśći, wtedy jest spokój na długo ale podnosimy bardzo wartość rdzewiejącego samochodu. Z racji sztywności dobrze się prowadzi jednak uklad kierowniczy szybko dostaje luzu na krzyżaku i kierownica chodzi ciężej niż w poldku nie wspominając o dużym luzie, po wymianie jest ok.
~Cezorex
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Elementy jak drążki czy nawet łączniki stabilizatora lubią się często posypać. Pompa wspomagania głośno pracuje na mocnych skrętach, często trzeba kontrolować stan płynu lub go całkowicie wymieniać. Manewry nie są problematyczne, ale to ze względu na gabaryty auta.
~bocis
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Prowadzi się pewnie.Ciężko bez wspomagania kierownicy - kobietom polecam egzemplarze ze wspomaganiem. Bardzo mały promień skrętu. Jedyny minus - przy gwałtownym hamowaniu może niekontrolowanie zarzucić tył na koleinach.
~Jarek
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Prowadzenie tego auta to świetna sprawa. Niski środek ciężkości, krótki rozstaw osi i szeroki rozstaw kół sprawiają, że autko prowadzi się bardzo dobrze. Jest bardzo przewidywalne w zakrętach.
~dish
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Sztywne, ale nie twarde, Prowadzi sięna zakrętach jak lekko leniwy gokart :) Bardzo stabilne przy jeżdzie na wprost, przy wysokich prędkościach. Układ kierowniczy też jest przyjemnie precyzyjny.
~Adam
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
To przecież jest gokart!!!. Taki stosunek szerokości do ługości i wysokości to chyba ma tylko honda crx , po zakrętach rewelacja , małe skoczne ale to nie miała być limuzyna. Dla mnie Super