Lista ocen Ford Ka I (70) - Wentylacja i ogrzewanie

~RYUIO
MAM PROBLEM...
~Diacon
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
W okresie letnim oczywiście uchylna szyba i nawiew na maxa bo nie ma klimy, zimą jest generalnie słabo, brakuje zamknięcia obiegu powietrza co przy dużych mrozach powoduje znaczny spadek wydajności, dodatkowo słabo wytłumiony samochód szybko się wychładza, w porównaniu z moim obecnym samochodem(Saab 900NG) ogrzewanie jest mizerne.
~Paweł Wiśniewski
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Klima działa dobrze (chłodzi/grzeje w miarę szybko), chociaż największym mankamentem jest to, że nieproporcjonalnie dużo mocy jest przez nią zjadane. Jak używa się klimy, to trzeba ją na czas startu spod świateł wyłączyć, bo inaczej auto muli niemiłosiernie. Do tego wysokie obroty nawiewu strasznie hałasują.
~Gąska
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Wentyluje i ogrzewa, spełnia swoje zadanie. Autko zostało kupione z zablokowanym nawiewem ciepła- grzało cały czas. Ale zostało naprawione szybko i sprawnie. Wystarczy podstawowa wiedza, by zrobić to samemu. Teraz już grzeje i chłodzi poprawnie. Spełnia swoje zadanie poprawnie.
~Dock
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Ogrzewanie działa bardzo dobrze lecz nie można tego powiedzieć o wentylacji w ciągu lata. Mimo dobrze działającej dmuchawy w samochodzie jest gorąco, cieplej niż w innych którymi jeździłem w letnie dni. Dlatego polecam autka z klimatyzacją, mój niestety jej nie posiadał.
~Paweł K. 23 lata
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
W ziemie bardzo fajnie grzeje, wręcz upalnie, nie musze zasłaniać chłodnicy jakimis kartonami jak to widze podczas mrozu -25st.C u innych marek (śmiech). Co do lata to wiadomo, słońce grzeje to i w środku grzeje, ale wentylacja nawiewa dobrze
~BykuAllmighty
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Mógłby się szybciej nagrzewac, ale w ciągu 10min robi się już w miare ciepło(testowany w tych pięknych zimowych warunkach :) ). Nawiewy na boczne szyby wymagałyby lekkiej poprawy. Dodatkowo, tylnia szyba również mogłaby się szybciej nagrzewac.
~Kamil
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Auto, które posiadam nie ma klimatyzacji. Nagrzewnica działa bez problemu, auto nagrzewa się szybko i nawet w zimie czasem trzeba zmniejszyć intensywność ogrzewania. Pojawia się problem z ogrzewaniem tylnej szyby.
~tsz@ae.katowice.pl
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Nawiew juz mi sie spieprzyl (oporność-czyli nie ma regulacji), obieg wewnetrzny tez nie dziala, dobrze, ze klima sie nie zwalila ale bez nawiewu nie da sie jej uzywac. Ogrzewanie - niesamowicie dlugo sie nagrzewa
Dziennik kosztów dla Ford Ka I
7,4
9,8
~ooo
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
bardzo awaryjny zawór nagrzewnicy zamiennik można kupić za grosze ale gorzej z wymianą to samo dotyczy potencjometru od ogrzewania niestety trzeba kupować cały panel używany i który długo nie wytrzymuje