Lista ocen Ford Ka I 1.3 i 60KM 44kW 1996-2002 (50) - Wentylacja i ogrzewanie

~RYUIO
MAM PROBLEM...
~Paweł Wiśniewski
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Klima działa dobrze (chłodzi/grzeje w miarę szybko), chociaż największym mankamentem jest to, że nieproporcjonalnie dużo mocy jest przez nią zjadane. Jak używa się klimy, to trzeba ją na czas startu spod świateł wyłączyć, bo inaczej auto muli niemiłosiernie. Do tego wysokie obroty nawiewu strasznie hałasują.
~Gąska
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Wentyluje i ogrzewa, spełnia swoje zadanie. Autko zostało kupione z zablokowanym nawiewem ciepła- grzało cały czas. Ale zostało naprawione szybko i sprawnie. Wystarczy podstawowa wiedza, by zrobić to samemu. Teraz już grzeje i chłodzi poprawnie. Spełnia swoje zadanie poprawnie.
~Dock
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Ogrzewanie działa bardzo dobrze lecz nie można tego powiedzieć o wentylacji w ciągu lata. Mimo dobrze działającej dmuchawy w samochodzie jest gorąco, cieplej niż w innych którymi jeździłem w letnie dni. Dlatego polecam autka z klimatyzacją, mój niestety jej nie posiadał.
~BykuAllmighty
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Mógłby się szybciej nagrzewac, ale w ciągu 10min robi się już w miare ciepło(testowany w tych pięknych zimowych warunkach :) ). Nawiewy na boczne szyby wymagałyby lekkiej poprawy. Dodatkowo, tylnia szyba również mogłaby się szybciej nagrzewac.
~Kamil
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Auto, które posiadam nie ma klimatyzacji. Nagrzewnica działa bez problemu, auto nagrzewa się szybko i nawet w zimie czasem trzeba zmniejszyć intensywność ogrzewania. Pojawia się problem z ogrzewaniem tylnej szyby.
~tsz@ae.katowice.pl
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Nawiew juz mi sie spieprzyl (oporność-czyli nie ma regulacji), obieg wewnetrzny tez nie dziala, dobrze, ze klima sie nie zwalila ale bez nawiewu nie da sie jej uzywac. Ogrzewanie - niesamowicie dlugo sie nagrzewa
~carlragazza
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
czy zima czy lato grzeje !! :D (powód-auto było bite,nie zostało to naprawione,ponieważ bardzo to nie przeszkadza,niech tak zostanie :)na szczęście jest klimatyzacja, po włączeniu której przestaje grzac
~slavo
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Awaryjne, łożyska od wentylatora skrzypią (auto 10 letnie). Nowy panel ogrzewania - 600 zł - żeby mieć zimny nawiew muszę się bawić zaworem pod maską, bo nie będę przecież wydawać 1/10 wartości samochodu.
Dziennik kosztów dla Ford Ka I 1.3 i 60KM 44kW
6,9
9,8
~mgrze
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Szybko się nagrzewa. Niestety po pięciu latach zaczęła szwankować ( czasem dmuchawa działa tylko na najwyższym biegu ). Brakuje wewnętrznego obiegu i klimy - w ´98 nie była dostępna w naszym kraju.