Lista ocen Ford Ka III (24) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mi
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
no ale wpomaganie to już jest kiepsko dopracowane. Dobre wspomaganie to takie gdy przy manewrach na placu kierownica można lekko skręcać a za to przy dużych prędkościach kierownica nie chodzi już tak lekko , wyczuwalny jest opór a tu niestety w fordzie przy 120km/h tego oporu nie było a gdy wyprzedził mnie pasat kombii to kierownicę wyrwało mi z rąk i samochód zboczył z drogi. Poza tym konstrukcja i lekkość tego aita dodatkowo sprawiają że na...
~jazdemon88
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Już w dniu nabycia auto przeszło nie lada test, otóż jadąc z 3 pasażerami, raczej normalnych rozmiarów a nie chudzielcami, trafiłem na zamkniętą drogę w borach tucholskich i objazd był wyznaczony jakąś leśną drogą która nadawała się tylko na auto terenowe, dosłownie, wystające korzenie, dziury duże przechyły, piaski, wszystko co najgorsze, a mimo to autko spisało się na medal:)
~Agnieszka
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
tarcze i klocki już dwa razy wymieniałam pierwszy raz po 53ooo, a następne po 72000. W serwisie mi powiedzieli to się tak dzieje. Bzdura koniec z serwisowaniem auta. Ciągną tylko pieniądze. A jak coś wysiądzie na gwarancji to mówią wada mechaniczna nie podlega gwarancji. Kłamcy.
~storecards
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Samochód bardzo komfortowy i pewnie trzymający sie drogi. Czuć podmuchy wiatru ale nie stanowi to niebezpieczeństwa. W prowadzeniu lub komforcie nie czuć różnicy pomiędzy nim w autami klasy C. Jedyna wada jest głośna praca zawieszenia, na dodatek moje kwalifikuje sie juz do naprawy.
~Tomasz
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
mam czasami wrażenie że na zakrętach auto ucieka mi tyłem, ale jeżdżę octavią więc się pewnie przyzwyczaiłem do innego poziomu auta. Dla mnie za twarde zawieszenie, głośne na wybojach, auto dlatego podskakuje, mały komfort.
~karollo
Hatchback 3d 1.3 Duratorq TDCi 75KM 55kW
Na gładkiej drodze rewela. Autko świetnie skręca, dając dużą pewność z szybko pokonywanych zakręach. Niestety z racji krótkiego rozstawu osi i niewielkiej masy auta na tzw. poprzecznych nierównościach może trochę niespokojnie zabujać.
~keramkeruj
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
zawieszenie za miękkie jak na polskie drogi, wahacze i sworznie z " ołowiu ", amortyzatory brazylijskie siadają bardzo szybko, samochód na niemieckie autostrady, zakręcanie tym samochodem to horror, potrzebuje dużo miejsca
~Przemo
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
całkiem nieźle przy miejskich prędkościach, powyżej 80km/h bardzo podatny na podmuchy boczne, powyżej 130km/h (na autostradzie) przód robi się bardzo lekki, jakby się \"unosił\" -- niezbyt przyjemne..
~marina
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Bardzo dobre wspomaganie, bardzo mały promień skrętu, dzięki czemu ładnie wjeżdża tam, gdzie ma wjechać. Przyjemnie się nim operuje. Nie wiem jeszcze jak się trzyma drogi zimą.
Dziennik kosztów dla Ford Ka III
6,8
7,7
~Michał
Hatchback 3d 1.2 Duratec 69KM 51kW
Dobrze trzyma się drogi, nie kładzie się w zakrętach. Na poprzecznych nierównościach niestety mocno podskakuje. Ale ogólnie powyżej oczekiwań.