Lista ocen Ford Kuga I (55) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~olowiany
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Działa dobrze. Jak to opisałem przy komentowaniu silnika - trzeba nią trochę "pomachać" jeśli chce się przemieszczać dynamicznie. Chciałem wprawdzie automat, ale był akurat "do wzięcia" manual i po poczytaniu opinii na temat automatu z tym silnikiem już wiem, że mi się upiekło.
~zawiedziony
SUV 2.0 Duratorq TDCi 163KM 120kW
biegi wchodza ze zgrzytem, nawalil wysprzeglik po 3000 tys km(wyciek plynu hamulcowego bardzo niebezpieczne) przy tym wymiana sprzegla ,kola dwumasowego i 3 tyg oczekiwanie na czesci, samochod na gwarancji a serwis prosi Ford Polska o zgode na naprawe Kurew..i Samochod .
~Dawid
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Także jest całkiem nieźle, biegi wchodzą w małym oporem, ale bardzo precyzyjnie. Dla mnie mogłyby być jednak trochę inaczej zestopniowane niektóre przełożenia. Przy 50-55 km/h na \"trójce\" jest troszkę za dużo obrotów, a na \"czwórce\" troszkę za mało, ale ogólna ocena to db+.
~Adik
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Bardzo precyzyjna, ergonomicznie umiejscowiony drazek zmiany biegow, szybka i z normalnym \"podnoszonym\" wstecznym {w focusie 05 trzeba bylo mocniej w lewo pociagnac galke i z tego czasem pojawialy sie bledy. Kuga takich problemow nie ma i jest bardzo dobrze.
~Kmwolanin
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Jedynka i dwójka ledwo ruszają auto dopiero od 3 zaczyna się coś dziać i czuć przyspieszenie, przez to jazda po mieście jest męcząca trzeba cały czas mieszać lewarkiem zmiany biegów, następnym razem wybrałbym automat
~AurigA
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Skrzynia zaprojektowana dobrze. Biegi 1 i 2 bardzo krótkie, 3 i 4 przyjemne, typowo miejskie, 5 do ostrego darcia na trasie, 6 - spacerniak ale z lekkim potencjałem Przełączanie precyzyjnie i z lekkim oporem.
~esc17
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Skrzynia w porównaniu np. do Hondy CR-V to przepaść, oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Biegi wchodzą bardzo fajnie, natomiast są krótkie przełożenia przez co się trochę nawachlujemy w mieście.
~Patryk
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Bardzo mi pasuje skrzynia biegów, precyzyjna, dość krótkie skoki, sprawia wrażenie \"delikatnej\". Nie mam jej nic do zarzucenia. Nie ma żadnych problemów z wkleszczaniem żadnego biegu.
~Artur
SUV 2.5 Duratec 200KM 147kW
Daje radę. Czasami przeciąga i ma małe opóźnienie przy gwałtownym przyśpieszeniu. Ale jestem bardzo zadowolony. Mój pierwszy automat i raczej nie wrócę już do manuala.
Dziennik kosztów dla Ford Kuga I
~Patryk
SUV 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Wolałbym 5 biegową bo ma strasznie krótkie przełożenia ale niestety jest niedostępna ale to tylko tak na dwójce jest... trzeba się namachac jak chcesz szybko ruszyć z miejsca :)