Ocena kierowcy - Ford Kuga I

Andrzej, 12 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi 163KM 120kW
Rok produkcji 2011
Ford Kuga I 2.0 Duratorq TDCi 163KM 120kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem się aż takiego przyspieszenia, po aucie, które w końcu jest kompaktowym SUVem, ale jestem tym bardzo mile zaskoczony. Także cichość z jaką chodzi ten silnik zawstydziłaby nie jedną benzynę, a w końcu jest to diesel.
Po prostu rewelacja. Silnik jest bardzo elastyczny i ma niezłe osiągi. Jedynie skrzynia biegów mogłaby być nieco lepsza - osobiście wolę maualną i taką też zamówiłem w swoim Fordzie - duży moment obrotowy powoduje, że bieg z 1 na 2 trzeba zmieniać grubo powyżej 2 tys obrotów, bo wcześniej może powodować żabkę. Do tego trzeba dodawać trochę więcej gazu niż w innych samochodach przy ruszaniu, bo silnik zgaśnie, ale ten silnik Forda tak po prostu ma, co też nie jest wadą. Samochód jest bardzo zwinny jak na swoje gabaryty i dobrze przyspiesza. Zawieszenia w ogóle nie słychać nawet na polskich drogach, a wybojów praktycznie nie czuć, bo samochód pływa.
Na swojego forda dostałem duży upust w salonie, więc zapłaciłem za niego o wiele mniej, niż katalogowa cena - jestem bardzo zadowolony i jak najbardziej polecam ten model.
Wszystko działa idealnie. Mam wersję z nawigacją z kamerą cofania i innymi bajerami, a ani razu mnie nie zawiodła. Dźwięk bardzo dobry z 8 głośników + subwoofer. Podłączenie telefonu przez bluetooth to kolejna bardzo dobra i przydatna rzecz, bo można sterować książką tel. z ekranu dotykowego samochodu. Jedyną rzeczą z drobnych niedopatrzeń jest tylne mocowanie tablicy rejestracyjnej. Niestety, ale w większości samochodów tej klasy jest ono wykonane z tandetnego plastiku, który drga na każdym wyboju, co powoduje dźwięk podobny do tego, jaki wydaje linijka ułożona połową na biurku, a połową poza biurkiem, naprężona i puszczona - nie jest to oczywiście wielką wadą, ale dźwięk jest dość wkurzający czasami, a samochód jest tak cichy, że niestety, ale słychać go w środku jeśli jedzie się samemu z wyłączonym radiem. Mój kolega ma BMW X3 i miał ten sam problem, ale u niego z czasem ten plastik lekko popękał i zaczęła wypadać mu tylna tablica - rozwiązał ten problem za pomocą całej tubki super glue - teraz prędzej odpadnie cała klapa bagażnika niż sama tablica.
Jak na razie żadnych poważnych usterek nie ma, a ja jestem bardzo zadowolony.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi 163KM 120kW [l/100km]

7,6