Ocena kierowcy - Ford Mondeo Vignale Kombi Facelifting

Eryk, 3 lata temu
Silnik 2.0 EcoBlue 190KM 140kW
Rok produkcji 2020
Ford Mondeo Vignale Kombi Facelifting 2.0 EcoBlue 190KM 140kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Best value for money. Za te pieniądze nie da się chyba kupić innego tak wygodnego i tak świetnie wyposażonego samochodu. Pięć lat jeździłem Mondeo Titanium M6 150 KM więc przesiadka na Vignale z założenia miała być poprawą i tak jest w każdym aspekcie. Przed zakupem zrobiłem jazdy testowe kilkoma autami podobnej klasy i paroma SUVami. Każdy miał jakieś wady i zalety ale w całokształcie Mondeo jest po prostu świetnym autem.
Bardzo dobry silnik, świetnie wyciszony i bardzo dynamiczny. Spalanie trudno na razie ocenić bo silnik jeszcze całkiem nowy. Na razie śr. 7,8 l/100km
W trybie D czasami trochę się waha przy zmianie biegów przy niższych prędkościach, ale generalnie bardzo ok. Przy zmianie na tryb S szybko zmienia biegi, trzyma wyższe obroty i auto jest bardzo dynamiczne.
Świetny, jak to w Mondeo. Czuć co prawda większą masę w porównaniu do wersji Titanium FWD ale napęd i masę dodatków elektrycznych robi swoje. Mimo to prowadzi się fantastycznie.
Ok. Nad gustami się nie dyskutuje. Przyjemna i bardzo ergonomiczna buda.
Grube słupki A mogą sprawić niespodziankę, trzeba być czujnym na przejściach dla pieszych, widoczność do tyłu taka sobie, ale jest kamera i czujniki więc nie ma problemu
Bardzo dobra ergonomia, wszystko na swoim miejscu, ekran może nie działa idealnie i umieszczenie tam niektórych funkcji klimatyzacji jest problematyczne, ale ja w ogóle jestem przeciwnikiem ekranów więc jest to jedyna rzecz która tak na prawdę irytuje mnie w tym aucie
W poprzednim Mondeo miałem spore problemy z ustawieniem klimatyzacji, w tym wydaje się być ok.
Wystarczająco miejsca dla 4 osobowej rodziny, fotele elektryczne maja masę możliwości ustawień, duży bagażnik, dach panoramiczny robi robotę.
Fantastyczne wyciszenie, jazda z prędkością autostradową to czysta przyjemność, jak w elektryku. System dynamicznej redukcji szumów działa. Dodatkowo jest chyba poprawa dźwięku silnika z systemu audio bo pięknie brzmi na wyższych obrotach, jak nie diesel.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 EcoBlue 190KM 140kW [l/100km]

7,6