Lista ocen Ford Mondeo I Kombi (142) - Ergonomia

Na liście zabraknie 133 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~stary71
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Pozycja kierowcy dobra (wersja Ghia- elektr. regulacja wysokości fotela)Kierownica (regulacja w 2 płaszczysnach), pedały, dźwignia zmiany biegów - ułożone bardzo dobrze. Wskazania zegarów i kontrolki dobrze widoczne poza licznikami kilometrów. Niewygodnie umieszczone: wyłącznik TCS i ABS, ogrzewania tylnej szyby i oświetlenia tablicy rozdzielczej (trzeba je wymacywać!). Do włącznika świateł awaryjnych na kolumnie kierownicy można sie...
~Wąglik
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Schowki : pod kierownicą malutka półka, pod radiem również, pod fotelem pasażera szuflada, schowek po stronie pasażera podświetlany, podłokietnik ze schowkiem i miejsce na monety. Tylna kanapa dzielona z podłokietnikiem i zagłowki z tyłu. Miejsca w bagażniku muultum i dlatego go właśnie wybrałem.Wózek i duużo bagaży i jeszcze można roletę zasunąć ,żeby możnabyło obserwować otoczenie w lusterku wstecznym. Dodatkowym plusem jest fakt...
~chokai@poczta.onet.pl
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Fotele mają wysokie oparcia boczne i są w pełni regulowane, więc kierowca czuje się jak w samolocie, idealne na zakręty (pasażerowie z tyłu "fruwają" a z przodu nic nie czuć). Przełączniki i dźwignie pod ręką, choć nieco sztywne, wymagają przyzwyczajenia (w porównaniu do "miękkości" aut japońskich). Opona zapasowa dostępna z bagażnika - mnie osobiście bardziej odpowiada umieszczenie jej pod spodem, ale inni z kolei twierdzą że tak to...
~BAR7EK
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rozplanowanie przycisku, przełączników, i innych rzeczy bardzo dobra, np,. Radio jest poniżej sterowania nawiewem co sprawia że trzymając ręke na drążku zmiany biegów jednym palcem obsługujemy radio, a w np,. golfie jest na odwrót i ręke musimy podnieść... Leniwy nie jestem, ale po dziurach ręka zaczyna latać i nie możemu trafić w konkretny przycisk. A z radia korzystam więcej niż z pokręteł i to sie dla mnie bardzo liczy!
~grobus@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Czytelne wskaźniki, intuicyjna obsługa wszystkich przełączników. Wszystkie przełączniki w zasięgu ręki nie wymagają odrywania pleców od siedzenia. Regulowany odcinek lędźwiowy zapewnia dobre podparcie. Przednie fotele zapewniają dobre trzymanie boczne. Jedyne zastrzeżenie można mieć do niefortunnie umieszczonego włącznika świateł awaryjnych (ale jego się praktycznie nie używa).
~^fif^
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Jak na diesela ok. Silnik chodzi w miare cicho, wnętrze dobrze wygłuszone. Troche przykrywa koła zaposowego tłucze sie po dziurach. Po za tym auto bardzo wygodne i duze. Nawet wysoki kierowca nie bedzie nazekał na brak miejsca. Wszystko zaprojektowane z głową i na sowim miejscu. Ciut niwygodne przyciski sterowania przednimi szybami, ale też mozna sie przyzwycziać
~Wojtek z Krakowa
Kombi 2.5 i 24V 170KM 125kW
Bardzo duży zakres regulacji foteli i kierownicy sprawia, że wygodnie może być zarówno bardzo małemu jak i dużemu kierowcy. Bagażnik (mam kombi!) jest najlepszy wśród aut w tym rozmiarze zwłaszcza po złożeniu tylnej kanapy. Jedynie narzekam na dostęp do radia - jak wygodnie usiądę to cięzko do niego dostać, oraz za krótkie ruchy drążka skrzyni biegów = czasem się mylę 3 bieg czy 5?
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Moje Mondeo jest w wersji ghia, czyli najbogatszej jaka wówczas była. Wszystkie wskaźniki oraz przełączniki są dobrze rozmieszczone, tak że ich obsługa jest intuicyjna. W przypadku wyświetlenia się pomarańczowych kontrolek ostrzegawczych również nie ma problemów z określeniem czego dotyczą, nawet bez studiowania instrukcji obsługi.
~Hakenbu
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Brak z przodu schowków, półeczek, wysięgnika na napoje, itp. Bagażnik za to wielki. Asymetrycznie składane fotele też zapisuję in plus. pomiędzy fotelmi mało praktyczny pojemnik na CD - ja tam trzymam zasilacz do komóry, bo ani na większe rzeczy się nie nadaje, ani na mniejsze - bo zachowanko to jest wąskie i ciężko cokolwiek z niego wyciągnąć.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo I Kombi
6,3
11,0
11,7
~tomaszek355
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
W środku samochód podoba mi się najbardziej choć brak tu klimatronica rozmieszczenie wszystkiego jest dobre zegary są ładne i czytelne podświetlenie ładne i nie denerwujące kratki nawiewu duże i dobrze wykonane nic nie trzeszczy i nie lata bez przyczyny.
Ford Mondeo I Kombi