Lista ocen Ford Mondeo I Kombi (154) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 121 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~karex@plusnet.pl
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Awaria pompy paliwa - zawsze mam ponad pół zbiornika, niestety pompa padła. Nie odczułem tego mocno ponieważ zanim ściągnąłem nową pompę (zamiennik za 100 zł) odpalałem na LPG. Druga poważna awaria to przetarł mi się niedawno przewód od wspomagania no i wyciek oleju wprost na kolektor wydechowy. Musiałem go spuścić (olej) i trochę opłukać kolektor. Na szczęście przewód padł na stalowym odcinku i dało się go zespawać - zaoszczędziłem ponad 400...
~vooyoo
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Samochód kupiony niedawno wiec dla mnie duże wydatki związanane z tym. Wymiana rozrządu (pasek+rolki), przeciek z układu chłodzenia - już naprawiony. Okazało się przy okazji wymiany rozrządu, że uszkodzona jest pompa od wspomagania kierownicy :( i do tego pare dni po kupieniu przestały działać liczniki odległości dzienny i ogólny i niedługo potem prędkościomierz. Diagnoza - cały prędkościomierz do wymiany :( Oczywiście rzeczy jak olej do...
~altoot@tlen.pl
Kombi 2.5 i 24V 170KM 125kW
przez 6 lat auto ani razu nie odmówiło posłuszeństwa na drodze. Raz miałem problem z ładowaniem na trasie, mimo sygnalizacji błedu ładowania, bezpiecznie dojechałem na własnych siłach 200km do domu. Okazało się, że regulator napięcia na alternatorze się skończył (w sumie po 11 latach miał prawo, a umieszczone nie jest w najszczęśliwszym dla niego miejscu). Poza tym praktycznie tylko materiały eksploatacyjne.
~tom_dan@smgkrc.pl
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
jak wspominałem skrzynia a potem to już poczło silnik przy 21000 (podobno to normalne w ty silniku) pękł tlok na 4 cylintrze. Od zrobienia silnika przynajmniej dwa razy w miesiącu stoi w warsztacie (podobno tesz normalne że jak się zaczyna psuć silnik to już wszystko) przy 214000 pada turbina. TRAGEDIA NIGDY WIĘCEJ FORDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ODRADZAM ZAKUP SZCZEŻE
~PawelRyt
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Sprzęgło 2x, pompa klimatyzacji zatarła się i zatrzymała nas w wakacje w trasie. Jeden pasek klinowy napędza w tym silniku wszystko. Kiedy pasek stoi - silnik stoi. Na jakiejś wiosce przy granicy w niedzielę o godzinie 22 w czasie dogrywki finału mistrzostw świata w futbolu. Nikogo trzeźwego nie udawało się ściągnąć żeby nas zholował.
~crazyjoe@tlen.pl
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Czytaj wyzej....Powaznych usterek nie bylo jesli chodzi o sam samochod i zawinione z jego winy. Raczej z winy kierowcy... amortyzatory z przodu uszkodzone przy najechaniu z duza predkoscia (!!!zima byla!!!) na kraweznik wymiana kabla czujnika od ABS - jakis DOBRY PAN MECHANIK w warsztacie cos robil przy zawieszeniu i nie uwaznie uszkodzil kabel...
~Qbek
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Samochód miał tylko jedną poważną usterkę, ale za to bardzo kosztowną. Uszkodzeniu uległ jeden z czujników pompy wtryskowej ( 485 PLN !!!), na skutek czego silnik po przekroczeniu prędk. obr. 2500, po odjęciu gazu nadal zwiększał prędk. obr. - bardzo nieprzyjemna usterka. Po wymienie tegoż czujnika wszystko jest w porządku.
~BAR7EK
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Hmmm... Trudno ocenić ponieważ miałem go niespełna pół roku. Moje było sprowadzone z niemiec, przebieg 168tys. okazało się że przepływomierz jest walnięty, kable i świece zapłonowe jeszcze oryginalny(ale to już poza tematem usterki.) I po zrobieniu 5tys po Polskich! drogach padly spręzyny z przodu.
~grobus@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Przez rok użytkowania i po przejechaniu ok. 30000 km miałem jedną usterkę, która uniemożliwiała kontynuowanie jazdy. Awaria czujnika położenia wału (spowodowana zmęczeniem materiału i dziurawymi drogami). Przy regularnym serwisowaniu poważniejsze usterki nie występują
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo I Kombi
6,3
11,0
11,7
~rydzadam
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Wystawiam "5", bo po przejechaniu ok. 70 tys. w różnych, nawet ekstremalnie trudnych warunkach "terenowych", nic nie nawaliło na trasie, żadnych niespodzianek, tylko sprawy eksploatacyjne - gumy zawieszenia, amo tył, aku, klocki, itp., do tego ZERO rdzy, a auto na dworze parkowane
Ford Mondeo I Kombi