Lista ocen Ford Mondeo I Kombi (159) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 116 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~oliwek
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
tak jak juz pisałem wyzej, bałem sie TD bo jezdziłem tylko golfem TD i było jak w czołgu, głosno i dudniło wszytko, tutaj nie ma tego problemu, wiadomo przy wyzszych obrotach słychac ze to TD ale jadac na trasie 160km/h jest przyjemnie, przy 120 nie słychac wogole silnika tylko szum opon, zaleta jest takze bardzo cicha dmuchawa, w innych autach ( np w astrze ) jak miałem dmuchawe na 3 to nie dało sie normalnie rozmawiac, tu jest na 4 nawet i...
~bartasarte@interia.pl
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Silnik pracuje cicho i miarowo, jednak jest to kombi i jesl nie zaciagniemy tylnej rolety bagaznikowej to powyzej 120km/h bedzie nam dokuczal szum dochodzacy z tylnych nadkol ktore sa praktycznie odsloniete. To samo tyczy sie jazdy po mokrej nawierzchni - juz od 60 km/h slyszymy wode i bloto bijaca po nadkolach - jednak mozna sie przyzwyczaic
~Zew
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Dla Mnie za cichy lubie słyszeć co do mnie mówi auto (nawyk z alfy) ale myśle że jest to rozsądne ustawienie nie gwiżdze /syczy jak w maździe ani nie klekoce jak w Alfie coś pomiędzy (zaznaczam że tłumiki mam szczelne i ustawione wtryski)
~grobus@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Samochód jest dobrze wyciszony. Jedyną rzeczą, która przeszkadza jeżdżąc po naszych dziurawych drogach jest hałas dochodzący z tylnej rolety bagażnika (choć nie jest on specjalnie uciążliwy) i lekkie trzaski dochodzące z deski rozdzielczej.
~muscato
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
zimne plastiki trzeszą, po dojsciu do temperatury pokojowej ok, ładny szum silnika do 3500, potem dla fanów, po założeniu belek pod bagażnik rowerowy > 110 szum powietrza, ale orginalne relingi nie generują żadnych nieporządanych dźwieków
~chokai@poczta.onet.pl
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Już o tym trochę pisałem - silnik trochę "terkocze", ale w czasie jazdy w ogóle nie przeszkadza, no chyba że jedzie się 160 km/h, do 120 km/h wyciszenie jest bardzo dobre. Trochę hałasuje zawieszenie przy pokonywaniu dziur, torów i innych wykrotów.
~PawelRyt
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
W porównaniu do mercedesa C180 żony z tego samego rocznika - mondeo wypada tragicznie. Powyżej 120 km okropnie hałasuje silnik. Gdyby była sześciobiegowa skrzynia - było by super - mocy silnika by wystarczyło na pewno.
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Samochód jest dobrze wyciszony, silnika praktycznie nie słychać nawet przy jeździe z wysokimi prędkościami, natomiast w trakcie jazdy po "naszych" dziurawych drogach, do kabiny docierają odgłosy ze strony zawieszenie.
~Kuba
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Nie jest źle, silnik jest dość dobrze wyciszony. Z opon nie przenoszą się głośne szumy. O wiele gorzej pod względem szumu opon jest w autach z grupy volkswagen/audi - wiem bo często mam okazję jeździć A4 i Alteą.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo I Kombi
6,3
11,0
11,7
~maniexv
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
jest bardzo cichy np na światłach muszę zerkna na obrotomierz sprawdzić czy silnik pracuje radio ustawione na vol4 i przy 100h wszystko słychac dopiero przy 140km\\h robi sie głosniej
Ford Mondeo I Kombi