Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Kombi

dziwak@go2.pl, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Ford Mondeo I Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
No cóż. Do najbogatszych nie należę, a potrzebuję dużego auta, którym w miarę tanio i BEZPIECZNIE mogę podróżować. Mam Mondeo kombi z 1994 r. z gazem. Za pieniądze, które za niego zapłaciłem mógłbym kupić astrę z tego samego roku lub dwa lata starszego golfa III. "Japońca" w rozsądnym stanie za tą kasę chyba bym żadnego nie kupił (no może jakieś małe suzuki). Tym autem jeżdżęw miarę tanio, do tego prawie wszystko, co potrzebne jest w domu czy warsztacie mogę nim przewieźć (przykład z życia: chciałem kupić panele podłogowe; ojca astrą mógłbym je przewieźć ale tylko po wyjęciu przedniego siedzenia i złożeniu siedzeń tylnych. Tym autem przewiozłem je po złożeniu tylko części tylnego siedzenia, a na dodatek dołożyłem jeszcze sporo innych zakupów). Zainwestowałem w sekwencyjną instalację gazową i nie mam zamiaru z tym autem rozstawać się w ciągu najbliższych 5 lat.
Tak naprawdę to mógłby być troszkę mocniejszy jak na typ auta którym jeżdzę (kombi). Jest w miarę mocny i przy odpowiedniej redukcji biegów ładnie przyspiesza. Pracuje równo, cicho... Jestem zadowolony
Taka sobie ta skrzynia jest. Niby nie mam z nią żadnego problemu ale jakoś to nie jest "to". Poza tym jak dla mnie bardzo późno "łapie" sprzęgło. Nie wiem czy ten typ tak ma, czy też w moim egzemplarzu tylko tak to wygląda.
Bardzo mi odpowiada - zero problemów.
Do tyłu super, na boki ok, do przodu niezbyt dobrze. Po prostu szyba jest bardzo pochylona, a i słupki jakoś tak nie w tym miejscu są co być powinny ;-) Jest to kwestia przyzwyczajenia, ale jak dla mnie mogłoby być lepiej.
Bardzo dobra. Można się lekko przyczepić do zbyt krótkich oparć (mam 190 cm wzrostu), ale to tylko drobniuteńki szczegół.
Może być. Nie mam klimy więc muszę zadowolić się tym, co jest. A radzi sobie to coścałkim nieźle.
REWELACJA!!!
Jak dla mnie powinien być cichszy. W tej klasie aut o te 2 decybele hałas powinien być mniejszy.
Benzyna: miasto 12 l. (zima, trasu po 1-3 km), trasa 8,7 l. (4 osoby na pokładzie). Gaz (sprawdzany tylko latem): miasto 12 l., cykl mieszany (Polska) 10 l., cykl mieszany (Niemcy) poniżej 9 l., trasa (Polska, prędkość 100-120 km/h) 9 l. Ceny części w miarę przystępne.
Trudno kupić lepsze auto o tej samej wielkości za podobne pieniądze.
Nic mi na razie (zrobiłem 10 tys. km) nie nawaliło więc jest dobrze. Troszkę przyczepię się do drobiazgów typu "łamiące się" wyloty powietrza.
Jak na razie zero stresu. Ponad 200 tys. km na liczniku i nie boję się nim nigdzie jechać. Oby tak dalej.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo I Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
11,6