Lista ocen Ford Mondeo I Sedan (74)

3,4
~xxyyzz
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jeśli chodzi o całokształt to mój ford dostaje ocenę 4-, pewnymi rzeczami samochód potrafi zaskoczyć innymi zaś niekiedy zawodzi. Stosunek cena/jakość jest jednak dobry.
~spellofbelator
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Silnik nie ZETEC tylko standardowy DOCH (jest różnica) To auto było w mojej rodzinie kilka lat i 101 tys km. w momencie zakupu miało 205 tys a w momencie sprzedaży 306 tys km. Silnik bardzo ekonomiczny i żywotny. W momencie sprzedaży daliśmy gwarancje kupującemu, że nie bierze oleju po miesiącu czasu dostaliśmy telefon, iż rzeczywiści jest jak było powiedziane. max prędkość to 219 km/h ale auto raczej z tym silnikiem było stworzone do... (Silnik)
~Skati
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
jeżdżę moim mondeo ponad pół roku i jestem bardzo zadowolony:). wcześniej miałem opla vectrę i forda scorpio. i muszę przyznać że mondeo jest jak dotąd moim najlepszym samochodem. w skrócie to taka mała limuzynka z lekką nutką sportowego akcentu. ekonomiczna, bogato wyposarzona (elektryczne szyby lusterka, kontrola trakcji, abs, dwie poduchy centralny zamek) i niezawodna limuzynka która zawsze dowiezie do celu.
~2rafal@interia.pl
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
silnik mocny i elastyczny, dosć ladnie się zbiera. kultura pracy ok, Sporadysznie falują obory na gazie, na beznynie ok. Tu taj chcę zdemontować pogłoski że mondeo nie nadaje się do gazu II generacji z parownikiem (ze względu na plastikowy kolektor ssący). Plastikowy kolektor akurat w mondeo w niczym nie przeszkadza,, pod warunkiem że jest założony bezpiecznik -tzw grzybek który nawet w momencie ewentualnego strzału gazu zapobieka rozerwniu... (Silnik)
~davvid
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Pojazd pomimo tego, że był po przejściach ( silne uderzenie w prawy narożnik z przodu oraz po obróceniu auta delikatnie uszkodzony tył, o czym oczywiście wiedziałem kupując go) nie sprawiał najmniejszych problemów. Wersja GHIA sprowadzona ze Szwajcarii z ocynkowaną blachą i dobrze wykonaną naprawą powypadkową wyróżniała się wśród innych Mondeo. Skóra, klimatyzacja, podgrzewana szyba przednia, pełna elektryka wraz z regulacją foteli itp były...
~volvo340@poczta.fm
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
pierwsze moje auto 4x4, poprostu super,następne też z napędem 4x4,ale tam już przynajmniej 200 KM musi być.....,do tej pory miałem tylnionapędowe auta:fiat 126,volvo340,ford sierra
4,1
~Jack
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Nie jest źle jak na 1600 technologicznie z początku lat 90-tych u.w. i praktycznie 1,5 tony pojazdu. Żwawy robi się dopiero powyżej 3500 obr/min. Ruszanie na II biegu bez problemu, nawet pod górkę. Na III też ruszył. V bieg dopiero powyżej 1600 obr. i 60 km/h. Prędkość max. katalogowo 180km/h i koniec. Jednak wyprzedzanie z tym silnikiem to spore ryzyko. Tylko spokojna jazda. (Silnik)
~hophopowiec@o2.pl
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Myślę, że za tą cene to całkiem przyzwoity samochód. Żadnych śladów rdzy, układ jezdny w porządku, części w miare tanie. Jedyne co, to wymiana przewodu hamulcowego bardzo kosztowna (400zł). Jak na 112KM muli troche :(
~Sjan
Sedan 1.6 i 16V 88KM 65kW
Niezawodne auto,kupione w 2008 z 105k przebiegu udokumentowanego,auto ma 20 lat auto w b.dobrym stanie mechanicznym i blacharskim,rodzynek,mały przebieg,przebiegi roczne niewielkie 4-5k,garażowany. Nie planuje sprzedaży, za cenę która teraz bym za niego uzyskał nigdy nie kupie auta w takim stanie,nawet po dołozeniu 10k PLN. Za jakis czas bedzie oryginalnym,niezniszczonym oldtimerem ;) może niezbyt pożądanym,ale w b dobrej kondycji.
~uli23
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Lubie ten samochod, za wygode, lepiej niz passat.. (moja subiektywna ocena), bardzo pozytywnie.. Jedna RZECZ TYLKO MNIE DENERWUJE SWIATLA!!!!! tragedia zolkna.. nic nie idze zrobic... nawet wymiana szkielka w reflektorze na dlugo nie pomoze.
Ford Mondeo I Sedan