Lista ocen Ford Mondeo I Sedan (36) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~spellofbelator
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
części tanie. Każdy mechanik naprawił to auto więc robocizna też bardzo przystępną miała cenę. Inny aspekt auto przez ponad 100 tys km i przy przebiegu 306 tys praktycznie zero awarii prócz części amortyzacyjnych. Co do spalania zawsze testy robiłem na niemieckim paliwie. Zawsze lane do środka było te najlepsze. W Polsce do 98 dolewany uszlachetniacz i teraz mnie zastanawia jedno wszystkim spalanie średnie wyskakuje na poziomie 8litrów ja...
~Skati
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
jak na taką budę, 2 litrowy 136 konny silnik benzynowy to jest poprostu super:). średnio wychodzi mi 7,5 8 litrów. zależy od jazdy. nigdy nie spalił więcej niż 9 litrów. minimalnie 7,1. w trasie przy prędkości 90 km/h zejdzie do 6,5 litra. leję ruskie paliwo za 3.5 zł i świetnie na nim chodzi. nie ma róźnicy w osiągach i spalaniu. wychodzi mi 26, 28 zł na 100 km. czyli jak większym dislem albo na gazie. a mam niezawodną i bezproblemową czystą...
~davvid
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Zacznę od tego, że nogę mam ciężką. Mimo to auto spaliło mi maksymalnie 13 L gazu w mieście (sekwencja). W trasie 10-11 ale prędkości znacznie przekraczające 100 km/h. Przez 2 lata w moim posiadaniu dokonałem tylko wymiany sworzni wahaczy oraz łączników stabilizatora. Są to ogólnie dostępne i bardzo tanie elementy. Więcej napraw auto nie wymagało. Jazda tylko na LPG
~Maxim
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Ekonomika. Miasto około 11l, trasa przy spokojnej jezdzie 7,5 - 8 ale jesli sie chce osiagnac wiecej nie ma problemu. Wystarczy wlaczyc klime wcisnac pedal w podloge (rozpedzanie trwa wieki =]) i jazda 160km/h i zuzycie 13 l . Ceny przegladow nie sa wysokie.Zwlaszcza w porownaniu do Volkswagenow.......... =]
~Sjan
Sedan 1.6 i 16V 88KM 65kW
niezbyt wielkie,ubezpieczenie tanie,paliwo w normie,spalanie nie tak wielkie,nie można mieć cięzkiej nogi,bo to się zemsci na spalaniu, u mnie w jeżdzie miejskiej/podmiejskiej schodże do 8.5l/100km,części tanie,dużo rzeczy można zrobić samemu,auto nie jest wysilone technicznie
~volvo340@poczta.fm
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
dość drogi rozrząd{plastikowe kółka od rozrządu},nietypowe małe świece zapłonowe a tak poza tym to silnik bezobsługowy{hydrauliczne regulowane zawory,elektroniczny zapłon}zużycie paliwa pozytywnie mnie zaskoczyło na paliwie i jak na gazie
~2rafal@interia.pl
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
na benzynie: trasa 8 litrów miasto10-11 na gazie trasa 10 litrów miasto od 12-16 w zależności od pory roku dużo pali przy krótkich miejskich kursach szcególnie zimą ale myslę ze miesci się w normie przecież żaden duży samochód nie pali 7 litrów.
~artur@ife.p.lodz.pl
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
LPG: trasa 90-130km/h -10l/100. miasto (lodzkie korki, zima) 11.5-12 przy dosc spokojnej jezdzie. autostrada 130-190 - 11/100. ceny czesci kur....sko wysokie jak dla mnie. obsluga w salonie beznadziejna dopoki nie zostawisz grubszej gotowki.
~xxyyzz
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Obecnie mój egzemplarz jest na dojechaniu także poza tankowaniem i wymianą oleju raz w roku staram się dużo więcej w niego nie wkładać. O dziwo nie muszę. Jesli się coś psuje to są to raczej drobne usterki lub rzeczy eksploatacyjne.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo I Sedan
11,7
~Jack
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jak na 15-letni samochód i ciążką budę to bardzo niskie spalanie. Ceny części niskie. Dostępność zamienników do wyboru do koloru. Poza częściami związanymi z eksplatacją żadnych innych napraw.
Ford Mondeo I Sedan