Lista ocen Ford Mondeo I Sedan (33) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xxyyzz
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Samochód mógłby się zdecydowanie szybciej nagrzewać-zwłaszcza zimą kiedy szyby są zaparowane. Czasami ciężko jest dobrac optymalną temperaturę/nadmuch aby nie zapocić się na śmierć i miec jednoczeńnie przejrzyste szyby. Co do chłodzenia to nawet się nie rozpisuję. Brak klimy jest po prostu moją największą bolączką, karoseria strasznie szybko się nagrzewa i ciężko jest temu w jakikolwiek sposób zaradzić.
~Jack
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Grzanie bardzo dobrze. Nawiew na szybę mógłby być bardziej wydajny. Przydałoby się ustawienie: \"szyba\" i \" na wprost\". Czasami paruję szyba przednia i boczne, i nie można jednocześnie ich odparować. Nawiew stały przy lusterkach jest zbyt mało wydajny.
~2rafal@interia.pl
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
ogrzewanie- nie jest zimno ale czasem wydaje się że mogloby grzac lepiej, sczególnie w duże mrozy problemem są nawiewy - we wszystkich autach z tych lat blaszki nawiewów sa popękane i sa problemy z ich ustawieniem
~hophopowiec@o2.pl
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Szybko sie nagrzewa w zimie, a w lecie szybko chłodzi. Ostatnio coś śmierdzi na początku spalenizną i gdy włączę ogrzewanie albo klimę na szybę to pojawiają się szare zadymione plamy...
~spellofbelator
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
szyby potrafiły parować czasem ale klima i ogrzewanie szybko dawały sobie radę. Auto chłodziło się wewnątrz dość szybko na ciepło też nie trzeba było długo czekać
~Skati
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
tutaj średnio. ogrzewanie działa dobrze. bardzo szybko się nagrzewa i zapewnia ciepełko w zimie i nie tylko:). ale szyby często mi parują i ciężko jest je zgonić.
~Sjan
Sedan 1.6 i 16V 88KM 65kW
ogrzewanie dobre, brak klimy to moja jedyna bolączka,nagrzewa się w lecie poważnie,użytkuję go na krótkich dystansach na całe szczęście
~reggi
Sedan 1.8 i 16V 115KM 85kW
ogrzewanie jest super. ale niewiem jak znaleść i naprawić usterkę z ustawieniem nawiewu . Bo jak bym nie ustawił nawiewu , to zawsze leci powietrze na szybę
~Tomek Kierowca od 10lat
Sedan 1.8 i 16V 115KM 85kW
Ogrzewanie jest ok jeśli jest sprawne. Ale rzadko sie zdarza. Tak głupiego rozwiązania przymykania klap na siłownik podciśnieniowy w życiu nie widziałem.

Usterki Ford Mondeo I

Ford Mondeo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~kamey@o2.pl
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
dmuchawa wieje az milo ale nie mozna powiedziec, ze auto nagrzewa sie szybko. Trzeba swoje odczekac ale "chodzi" mi o naprawde ekstremalne sytuacje pogodowe
Ford Mondeo I Sedan