Lista ocen Ford Mondeo II Hatchback (53) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marioo
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Jeżdzę tym autem już ok 3 lat i przez pierwsze 2 nie wymieniałem nic poza klockami i tarczami hamulcowymi. Ale potem moja większa naprawa to wymiana tarcz sprzęgłowych co jest częste dla mondeo,a także przednie sprężyny. Ostatnio zauważyłem że gdy auto jest na jałowym biegu, skaczą mu obroty 500-1000obr, podejrzewam że przyczyną jest silnik krokowy, pewnie do przeczyszczenia. Ogólnie auto średniej klasy, nie można się przycepić bo części dosyć...
~Piterek
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Samochód kupiłem używany od właściciela, który nie dbał o niego. Posiadał mnóstwo drobnych usterek, które udało mi się usunąć samemu. Wymieniłem: - uszczelki zewnętrzne drzwi pod szybami (miały wybrzuszenia i zaczynały rysować szyby), - siłownik klapy bagażnika (klapa nie podnosiła się automatycznie). Naprawiłem również zamek bagażnika (był zabrudzony i nie otwierał się). Usterce uległo ogrzewanie przedniej szyby-z tym sobie jeszcze nie...
~zdegustowany
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
caly czas jakies pierdoly, drobiazgi ale potrafily narobic klopotu:( w czasie jazdy odpada lusterko wsteczne, żarówka od podświetlenia obluzowala się i przepalila deske rozdzielcza, skrzypiąca klapa bagażnika (nie do wyregulowania), psujące sie elektryczne podnoszenie siedzenia kierowcy (raz działa raz nie). pękła szyba przednia w trakcie jazdy- sama z siebie!!! na prostej drodze- nic nie bylo przy niej kombinowane!!
~Ramirez87
Hatchback 2.0 i 130KM 96kW
Fordy nie są szczytowym osiągnięciem samochodowej technologii, dzięki czemu nie są też naszpikowane elektroniką. Prosta zasada. Skoro czegoś nie ma, to się nie popsuje. Wszystkie inne duperele w Mondeo niestety są i się psują. Jakby tego było mało, Ford nie ma zbyt tanich części, a tanie zamienniki nie należą do najlepszej jakości. Najgorszym elementem są niestety plastiki, które uwielbiają się wyłamywać.
~Michał
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik 1.8 td i jego osprzęt jest dosyć problematyczny, ale biorąc pod uwagę wszystkie silniki, nie jest źle. Na plus zawieszenie, oświetlenie, hamulce, zwłaszcza przednie, skrzynia, sprzęgło. Drobne usterki oczywiście denerwują, ale można z nimi jakoś żyć! Nie trafiają się bardzo poważne awarie, chyba że ktoś będzie miał wyjątkowego pecha po kupieniu 1.8 diesla.
~Skati
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
jak narazie samochód dobrze się trzyma. jedyną usterką było uszkodzenie głównego komputera. objawy były takie że cały czas grzał świece i podał akumulator. mechanik zrobił mi osobny włącznik świec żeby już nie ingerować u komputer i teraz jest ok. konserwowałem też blachy bo pojawiła się rdza na progach i nadkolach. teraz jest już bardzo dobrze:)
~matias5grzywi
Hatchback 2.5 ST 200 205KM 151kW
pomimo ze po krotkiej chwili uzytkowania auta przyszlo mi wymienic serduszko mojej Smerfetki to wszystko chodzi jak nalezy jedynie olej i czesci ktore ze wzgledu na eksploatacje wymagaja wymiany. Wsiadam ruszam w trase i nie boje sie ze spotka mnie jakas niespodzianka ;) to auto ma dusze ;)
~Kramer
Hatchback 2.0i 130KM 96kW
cieżko działające przyciski od el. szyb, co roku przestaje działać klima (ubytek czynnika pomimo braku widocznej nieszczelności), łaczniki stabilizatora tył (do tej pory oryginalne fabryczne), pocenie się pokrywy zaworów (wymiana uszczelki pomamga na max 5tys km)
~Q
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Odpukać tylko został wymieniony regulator napięcia (przy 180tyś) oraz co 25 tyś łączniki stabilizatora. Przy 170 tyś oba tłumiki. Regularnie co 12 tyś wymieniam olej, filtry. Teraz jest 210tyś i koniecznie należy wymienić amortyzatory ,zapewne wymienię na gazowe są twardsze.
~Marcin V6
Hatchback 2.5 i 24V 170KM 125kW
drobiazgi w miare dobrze dopasowane nie ma się czego doczepic, tapicerke dobrze się czyści, plastiki wytrzymałe, nie niszczą się tak jak to fiaty mają.... dobre auto za nie duże pieniądze, polecam z tym silnikiem bo naprawde palcem przy nim nie ruszycie, tylko olej wymieniac...
Ford Mondeo II Hatchback