Lista ocen Ford Mondeo II Hatchback (46) - Ergonomia

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Folek
Hatchback 2.5 i 24V 170KM 125kW
Ergonomia świetna wszystko na swoim miejscu i niczego nie trzeba się uczyć. Wsiadać i jechać. Wnętrze cierpi jednak na kilka bolączek które sie powtarzają w kolejnych egzemplarzach. a są to: migająca dioda poduszki powietrznej(do poprawy styk pod siedzeniami kierowcy lub pasażera przy odp. akumulatorze), Spalony rezystor wstępny dmuchawy (koszt 30 zł na allegro), nieszczelność ukłądu wybierania kierunku strumienia nawiewu (pekające rureczki w...
~jjp
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
wnętrze optycznie wygląda na ciasne, to pewnie z racji ciemnego koloru tapicerki i \"napompowanych\" foteli. totalnym nieporozumieniem jest brak jakiejkolwiek półki/schowka koło kierowcy na telefon/portfel i zupełnie niedostępna popielniczka. radzę nie palić podczas jazdy, bo próba strzepnięcia popiołu może skończyć się wypadkiem. na plus natomiast zasługuje realna ilość miejsca w środku. wszyscy jadą wygodnie, nie trzeba się rozpychać...
~Dariusz
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Ergonomia na 4 gwiazdki dlatego, że mogło być lepiej ale narzekać nie można. Duży plus za podgrzewaną przednią i tylną szybę. Posiadam również podgrzewane fotele przednie i podnoszone elektrycznie fotele. Zabrakło mi przede wszystkim w mojej wersji wyposażenia komputera pokładowego czy podgrzewanych lusterek.
~Kainti
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Wszystko pod ręką, chociaż schowków mogłoby być więcej. Miejsce na postawienie kubka czy butelki przydałoby się również z przodu, bo jedyne jakie jest, jest w odwróconym zagłówku, wygodne tylko dla pasażerów z tyłu, a także słabo spełnia swoje zadanie, bo przy nawet średnim hamowaniu czy zakręcie wszystko się wywraca.
~marid
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
Jedynym mankamentem, ktory zauwazylem jest umiejscowienie wlacznika swiatel awaryjnych na kolumnie kierownicy, a czasem wypada innemu kierowcy podziekowac za umozliwienie nam jakiegos manewru;)Nasze niepisane zasady:).Krecac kierownica ,raczej trudo wcisnac awaryjki i wylaczyc, a wtedy glupio jest,ze na buraka wyszlismy:)
~wojtek
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
Trudno mi się na ten temat wypowiedzieć bo mam słabo wyposażony samochód, więc i przycisków i pokręteł mało. W każdym razie nie ma żadnych zmyłek. Jedynie włącznik świateł awaryjnych na kolumnie kierowniczej mi przeszkadza. Plus za seryjne radio z dużymi przyciskami, podświetlony schowek (spory) i bagażnik.
~Michał
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
Wszystko znakomicie przemyślane. Jednak za kierownicą najlepiej będą się czuły osoby o wzroście powyżej 170 cm, bo jest dosyć duży odstęp pomiędzy fotelem a pedałami, ale to jest raczej zaletą niż wadą. Pozycja dobra na trasę - "półleżąca".
~Joe
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Wszystko pod ręką. Podłokietnik w dobrym miejscu, można sobie tam oprzeć rękę podczas zmiany biegów. Mam wersje z kierownica funkcyjną tj. sterowanie radiem i odtwarzaczem CD oraz tempomatem w kierownicy więc wszytko jest tam gdzie powinno być.
~Q
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Byłoby doskonale gdyby nie :podłokietnik jest umieszczony za nisko i za daleko od kierowcy. Fotele i kanapa: za miękkie, zbyt krótkie siedziska oraz słabo trzymają na boki. Na PLUS bardzo duża regulacja elektryczna foteli lub fotela zależy od wersji.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II Hatchback
7,9
17,7
~Naten
Hatchback 2.0 i 130KM 96kW
kanapa z tyłu jest niezbyt wygodna - uciskają w tyłek jakieś poprzeczki. Po środku zbyt twarda, po bokach - jakby sie załamywała; męczący świst powietrza powyżej 100km/h i stukot kropli deszczu obijających się o słupki drzwi
Ford Mondeo II Hatchback