Lista ocen Ford Mondeo II Hatchback (58) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Folek
Hatchback 2.5 i 24V 170KM 125kW
Skrzynia działa poprawnie, ale nie jest to ideał, czasem przyhaczy, no i w zimie synchronizatory nie działają jak na leży w niskich temperaturach, biegi mogą wchodzic ciężko przez chwilę. Dużo mniejsze autko jak ford Ka mk1 posiada rewelacyjną skrzynie, a tu nie zawsze jest idealnie. Ale skrzynia jest cicha, nie zdarzają sie przypadki zuzycia łożysk skrzyni. Zdecydowanie odradzam automat. Z tego co wiem, jest to niestety najgorszy automat na...
~Dariusz
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Skrzynia biegów też zasługuje na duży plus ze względu na swoją wytrzymałość po tylu kilometrach naprawdę wciąż daje radę. Minus i za to że jest to tylko 5 biegowa skrzynia biegów i obroty przy 140 to wynoszą 4 tyś, gdyby zastosować tu przekładnię 6 biegową było by wręcz idealnie. Żadne zgrzyty tej skrzyni niestraszne, pancerna.
~Wojtas
Hatchback 1.6 16V 95KM 70kW
Ogólnie biegi same wchodzą tylko że w moim modelu coś szwankuje, bo 3-jka wchodzi tak na pół i ...zgrzyt... Zobaczymy w zimie co będzie...w internecie są opinie, że wystarczy wymienić poduszkę, a inni twierdzą że olej. I co mi się jeszcze podoba jedynkę można wrzucić przy każdej prędkości.
~ziareks93
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Skrzynia natomiast daje już o sobie znać, ciężko wchodzi 1 oraz 2. (na mrozach) - podejrzewam ubytek oleju. Zamierzam podjechać na sprawdzenie skrzyni mimo dożywotniej gwarancji oleju - Ford chyba się nie spodziewał, że po 20 latach ludzie nadal będą go prowadzić :D
~Skati
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
skrzynia przedstawia się średnio. kiedy jest zimny biegi ciężko wchodzą, później już jest lepiej. kiedy go kupiłem wyskakiwała mi cały często jedynaka. bałem się skrzynia może być do wymiany ale wystarczyło zmienić w niej olej na świeży i problem zniknął.
~Łukasz
Hatchback 2.5 ST 200 205KM 151kW
Skrzynia automatyczna, może nie działa tak jak by mogła (w amerykańskich fordach jest lepiej), ale i tak jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od "samochodu na biegi". Chyba trochę się czepiam, ale to też kwestia porównania do innych aut, którymi jeździłem.
~Joe
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Nigdy mnie nie zawiodła mimo przebiegu 300 tys. km. Biegi wchodzą lekko i pewnie. Wyjątkiem są niskie temperatury kiedy to olej musi się rozgrzewać z 10 min. Można zmieniać biegi w ułamku sekundy, oczywiście jeśli ktoś potrafi.
~wojtek
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
Jak w fordzie - biegi wchodzą z lekkim oporem, ale po przyzwyczajeniu się nie ma problemu. Jak to w dieslu - krótka \"startowa\" jedynka praktycznie tylko do ruszania - mi trochę przeszkadza.
~import racer
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
pracuje spoko, choć do japońskich konstrukcji jej brakuje. lepiej niż w octavii czy golfie. biegi wchodzą lekko i dość precyzyjnie. zestopniowanie ok choć i tak trzeba sie namachać bo silnik mało elastyczny.
~jjp
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
jak się rozgrzeje olej - świetnie, biegi wchodzą jednym palcem, bardzo elastyczne przełożenia to plus - można jechać już od 1,500 obr./min. gorzej na zimnym oleju - kłopoty z wrzuceniem 1 i 2 biegu.
Ford Mondeo II Hatchback