Lista ocen Ford Mondeo III Hatchback (204) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 189 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
tu już jest tylko dobrze. niestety w zimie nie nagrzewa się zbyt szybko (najgorzej ze wszystkich samochodów z jakimi miałem do czynienia) a klima w lecie zanim u mnie zacznie na prawdę zimnym wiać to zajmuje trochę czasu. z tyłu to w ogóle zanim się schłodzi w lecie a nagrzeje w zimie to już bardzo długo trzeba czekać. fajny jest taki przycisk "turbo" jak ja na to mówię który daje max nadmuch na szybę przednią co odparowuje ją w...
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Tutaj należy się najwyższa możliwa ocena. Wzorowa obsługa nawiewów w egzemplarzach po liftingu, chociaż właściwie nie wymagająca żadnej obsługi. Auto trochę przekłamuje np. ustawione 20 stopni zimą to ok. 15 zmierzone we wnętrzu a latem na klimie ok 25. Dzięki temu nie musimy nic zmieniać w ciągu roku ani dnia gdzie rano jest jeszcze chłodno a w dzień za gorąco (np maj, wrzesień). Auto zawsze zapamiętuje wcześniejsze nastawienia i nie próbuje...
~Wiktor
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Wentylacja oraz ogrzewanie to wielkie auty tego auta. Sprawna i nabita klima naprawdę mrozi(czyt. świetnie chłodzi) z czego Mondeo jest znane. Ogrzewanie działa bardzo dobrze i sprawnie, w aucie szybko robi się ciepło. Rozmrażanie/odparowywanie szyb to także nie problem w tym aucie, co wspomaga podgrzewana przednia szyba(przynajmniej oryginalna). Z zamiennikiem przedniej szyby bez opcji jej grzania, sam nawiew na szyby bardzo szybko je...
~Dawid
Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW
Latem super. Klima działa bardzo dobrze- szybko i precyzyjnie (mam climatronic). Zimą przy bardzo niskich temperaturach (mam na myśli duże mrozy) no to w moim egzemplarzu trzeba przejechac pare kilometrów zanim z nawiewu poleci ciepłe powietrze:) ale w normalnych, nieskrajnych warunkach jest ok. Aha i te podgrzewane fotele... :) Fajna sprawa, nie mialem tego wczesniej w zadnym aucie ale czasami zastępują gorący nawiew :)
~aviator1
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Moment odparowują szyby, jest podgrzewana przednia szyba co jest GENIALNYM rozwiązaniem na zimowe skrobanie. Można auto odpalić (w zimie bez problemu), zapalić papierosa i patrzeć jak inni się męczą ze skrobaniem. Po spaleniu papieroska mamy zagrzany silnik, podgrzane fotele, ciepło w środku, a na szybach jest woda zamiast lodu. Klima też daje radę nawet na małym biegu, zasłużone 5.
~Mondeo007
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Klimatyzacja automatyczna sprawdza się idealnie. W zimie również jest komfortowo i jak na diesla szybko się nagrzewa (szybciej np. niż Opel Astra 1.7CDTI). Bardzo przydatna w zimie grzana przednia szyba. Projektant mógł pomyśleć o nawiewach powietrza dla tylnej kanapy w okolicach podłokietnika. W zimie jest problem z parującymi tylnymi szybami (gdy z tyłu jadą pasażerowie).
~misiek
Hatchback 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
Dałem doskonale ale tylko co do ogrzewania, gdyż auto dobrze grzeje + podgrzewane fotele i co najważniejsze bardzo szybko łapie temperaturę w zimie nawet przy b niskich temp. szybko robi się ciepło, ważna podgrzew. przednia szyba. Przy chłodzeniu trochę nieprecyzyjny (subiekt.) climatronic, na duży plus przycisk szybkiego odparowywania przedniej szyby - działa jak cholera
Hatchback 1.8 16V 110KM 81kW
Klimatronik żyje trochę swoim życiem, zaczyna dobrze działać dopiero na dłuższych trasach. To samo z ogrzewaniem, najpierw grzeje gorącem, potem zimnem, no nie działa to idealnie. Jednak idzie się przyzwyczaić i nie jest to aż tak irytujące. W wersji przedliftowej często psuje się panel klimatyzacji wtedy dobrze wymienić go na polift.
~Toperz
Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW
Tutaj duży plus - kliamtyzacja automatyczna problem parujących szyb nie istnieje, a dodatkowo podgrzewana przednia szyba, chociaż tu uwaga, jak włączałem to bardzo obciążało mi akumulator, nie wiem może to kwestia ładowania, nie znam się, nieważne, koniec końców i tak nie używałem bo potrzebny był mi sprawny akumulator na nasze mrozy.
Hatchback 2.0 16V 145KM 107kW
do tego nie można mieć zastrzeżeń, szybko się rozgrzewa i mocno grzeję przez termostat otwierający się przy 98 stopniach Celsjusza, klimatyzacja na piątkę, przy wymianie filtra kabinowego jest trochę zabawy z plastikiem na podszybiu, ciężko zamocować go by nie odstawał nigdzie od szyby bo będzie woda zaciekała na filtr (parowanie szyb)
Ford Mondeo III Hatchback