Lista ocen Ford Mondeo III Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 (47) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~irongreg
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Zważywszy że jest to silnik benzynowy trzeba się liczyć z wyższym spalanie niż w silnikach diesla. Jednakże nie jest ono tragiczne. Przy spokojnej jeździe bak paliwa starcza na ok od 600-700km w zależności od trybu jazdy. Jako, że w swoim egzemplarzu nie posiadam komputera i tankuję nieregularnie nie potrafię podać precyzyjnie ile on pali. Ceny części nie powalają na ziemię i jak kupi się zadbany egzemplarz pojeździ się nim długo. Najczęściej...
~zygi
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
tu niestety kiepsko jeśli chcesz dobre części to tylko oryginalny lepiej dać za oryginalny bo więcej wytrzyma sam wiem jednak nie są tanie ale jak masz autem jechać to warto zapłacić podam przykład wymieniałem w tylnych kolach łożyska z piasta jeden zamiennik i jeden oryginalny w cenie zamiennik był tańszy o około 30-40 zł ale zamiennik po 30-35 tys km się rozsypał a oryginalny już zrobił ponad 150 tys i jest dalej
~Stig
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Auto zaskakująco ekonomiczne przy prędkościach autostradowych, spala 9 l trzymając buta w podłodze (160-200 km/h) Istnieje przekonanie, że do tego motoru nie należy montować LPG, jednak kilka lat temu w jakimś miesięczniku motoryzacyjnym czytałem test Mondeo 1.8 125 PS z LPG i 50 tys km przejechał bez szwanku !! Ja jednak za często zmieniam samochody i mi sie montaż LPG nie opłaci.
~Michał-Mondeo
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Ocena 3 ze względu na utrzymanie silnika który juz po 290tyś km trzeba remontować i kosztów górnej granicy nie ma. Przebieg mam oryginalny, samochód kupowany osobiście z giełdy samochodów poflotowych w Niemczech. Serwis robiony na bierząco lecz 290tyś i wymiana lub remont silnika. Po za tym inne czesci w miare tanie i nie wymagaja czestej wymiany.
~Michał
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
To jest auto projektowane raczej do serwisu niż dla klienta jak chyba wszystkie z tych roczników więc do nich będę porównywał. Części nie są drogie - oczywiście poza ASO. Nie wymaga wymian rozrządu, mało pali, trwałe zawieszenie. Minus za silnik (lubi olej, ryzyko obrócenia panewki) i jego osprzęt (EGR, cała masa części przy kolektorze ssącym).
~arpes
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
przy rozsądnej jeździe w trasie można zejść do około 7,5 litra na 100 km,w mieście trzeba się liczyć ze spalaniem w okolicach 9-11 l/100km ; nie jest to wynik rewelacyjny ale również nie strasznie wysoki...ostatnio udało mi się zejść w cyklu tylko miejskim do około 8,4 l/100km więc myślę,że jest to rewelacyjny wynik
~maks zf
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Powiedzmy sobie szczerze przy tej masie auta i jego gabarytach nie mamy co liczyć na spalanie 5l/100km. Swoje musi zjeść a przy ostrzejszym deptaniu na gaz to widać jak wskazówka zbiornika paliwa ucieka w dół:( Decyzja czy diesel czy benzynka to już każdego indywidualna sprawa są plusy i minusy każdego z nich :)
~Arek P./arpes
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
przy rozsądnej jeździe w trasie można zejść do około 7-7,3 litra na 100 km,w mieście trzeba się liczyć ze spalaniem w okolicach 9-11 l/100km ; nie jest to wynik rewelacyjny ale również nie strasznie wysoki...ostatnio udało mi się zejść w cyklu tylko miejskim do około 8,4 l/100km więc myślę,że jest to rewelacyjny wynik
~seba
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Ford Mondeo to niekwestionowany lider jeśli chodzi o atrakcyjność kosztów jego utrzymania. Jest on nieporównywanie tani w stosunku do samochodów innych marek w tym samym wieku i tej samej klasy, np. w porównaniu do Opla Vectry C, średnia cena Forda Mondeo jest o ok. 4 tys. zł niższa od Vectry.

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mlody 27
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
w trasie to niezle w miescie troche sie meczy ze swiatlami jesli ktos sporo jezdzi na trasie to polecam do miasta niebardzo ,pelny bak starcza mi na caly miesiac praktycznie robie nim 40 KM dziennie 4-5x w tygodniu czasami wiecej i spokojnie wystarcza (w trasie)
Ford Mondeo III Hatchback