Lista ocen Ford Mondeo III Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 (33) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jszyndler@yahoo.com
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Kontynuując: - sprzęgło kompletne (chyba trochę za wcześnie, dodam że nie jest to mój pierwszy samochód i raczej już wyrosłem z wyścigów itd)+ przeguby (uszczelniacze itd) - EGR - napinacz osprzętu - belka tylna (rozwulkanizowanie sworzni koszt 1800 PLN - końcówki drążków, stabilizatory - kolektor dolotowy (hałasujące słynne klapki) - korozja dolnych krawędzi drzwi, pod listwami uszczelniającymi Na plus należy dodać, że nigdy nie...
~Michał
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Duże ryzyko obrócenia panewki, remont silnika jest raczej nieopłacalny ale wymiana też nie. Ja wymieniałem ale jeśli mógłbym cofnąć czas po tym doświadczeniu to zdecydowałbym się na naprawę. Koszty pewnie te same (prawie 4000zł) a silnik powinien być jak nowy. Ma też koło zamachowe dwumasowe ale ze względu na niewielki w porównaniu do diesli moment obrotowy jest bezobsługowe
~Michał-Mondeo
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Silnik bierze olej przy przebiegu juz 290tyś km, ma moc, jeździ, dolewki oleju i czesta kontrola jest kwestią przyzwyczajenia jednak jest to duży minus w całej ocenie tego samochodu. Koszty remontu są drogie i niewielu mechaników chce sie ich podejmować. Wymiana silnika to jednak ruletka bo panuje wśród użytkowników Fordów opinia o braniu oleju...
~Rudy
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Do wymiany tylne łożysko. Ze względu na to że występuje ono wraz z piastą i czujnikiem ABS, jest to spory wydatek. Najtańsza oferta na necie to około 350zł. W watrsztacie wołają około 500zł. Problem z łożyskiem jest podobno typowy dla mondziaków, zaczyna ono coraz głośniej pracować na przestrzeni paru tysięcy przejechanych kilometrów
~Grzesiu
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Samochodem przejechałem ponad 100 tys km. Raz tylko zepsuła się pompa paliwa. Spowodowane było to zanieczyszczonym paliwem, które zatankowałem na pewnej stacji w górach. Ogólnie samochód jest bardzo wrażliwy na paliwo złej jakości. Poza tym jednym przypadkiem i podstawowymi zabiegami typu płyny, filtry, klocki itd. Brak poważnych usterek
~seba
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Tak jak było wspomniane na początku, poważne usterki, tj. np. pobieranie dużych ilości oleju spowodowane nietrwałymi pierścieniami, itp. zdarzają się raczej tylko po wielu latach użytkowania auta. Jeśli mamy do czynienia z młodszym egzemplarzem, tj. od 2003 roku wzwyż, to na razie tego typu usterki nie powinny się przytrafiać.
~irongreg
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Tak jak wcześniej napisałem oprócz rzeczy eksploatacyjnych nie miałem żadnych poważnych usterek. Niestety kupiłem wyeksploatowany model i lista rzeczy do wymiany była długa: opony komplet hamulców, płynów wszystkich i filtrów. Po za tym zostało mi jeszcze dokończyć zawieszenie. Oby tak dalej:)
~-
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
W Mondeo nie ma czegoś takiego jak bezawaryjność samochód nie było miesiąca żeby coś nie padło kiepskie wykonanie elementów do tego części zrobione z tanich podzespołów które jeszcze szybciej się zużywają. Odradzam ten samochód
~mlody 27
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
po 280000 km przebiegu teraz poszly swiece listwa z wtryskami i nie wiem co jeszcze auto u mechanika jest wszystko bylo robione jak w instrukci to az dziwne ze auto tyle przejechalo prawie 30 tys bez powarznej awarji

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~zygi
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
największa usterka jak rozsypało się zawieszenie z tylu do wymiany poszły cale amortyzatory siłowniki sprężyny i przy okazji łożyska z piasta wszystko kosztowało mnie około 1100 zł
Ford Mondeo III Hatchback