Lista ocen Ford Mondeo III Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 (54) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wiktor
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Skrzynia w tym aucie nie należy do tych, które wspominać będę najlepiej. To tylko i wyłącznie ze względu na ciężko wchodzącą jedynkę oraz wsteczny - ponoć częstą przypadłość tego modelu. Wymiana oleju w skrzyni także nic nie zmieniła. Być może wystarczy wymienić wysprzęglik. Problem pojawia się najczęściej gdy auto jest zimne, zwłaszcza zimą co bywa uciążliwe, ponieważ trzeba czekać aż się rozgrzeje i powachlować nieco drążkiem aby biegi weszły.
~Michał
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Idealnie zestopniowana do do możliwości silnika, trwała. Problemem jest zespół części w okolicach sprzęgła. Objawem zużycia są problemy z wrzuceniem biegu po postoju, szczególnie zimą. Jeśli zignorujemy usterkę - po dłuższym czasie może urwać się cięgno od drążka do skrzyni a wtedy już tylko laweta... Kłopotliwa wymiana sprzęgła ze względu na dostęp
~-
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Jeśli chodzi o skrzynie jest dużo mankamentów jednym z nich jest wysprzęglik potrafi paść w nieoczekiwanej chwili i potem zostaje tylko stres i bardzo duże koszta jeśli chodzi o wymiany do tego wycieki z skrzyni.
~Jarekkkkk
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Tutaj większych zastrzeżeń nie mam, choć czasami np 4 trochę haczy i trzeba 'poprawić' bieg drugi raz albo przeczekać- ale to może wina przebiegu- nie dam sobie głowy uciąć czy nie ma więcej nalatane.
~Michał-Mondeo
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Tu bez zastrzerzeń, przy tym przebiegu skrzynia dziala znakomicie, płynnie. Koło dwumasowe i sprzegło jeszcze długo posłuzą. Mam wrazenie że Ford bardziej przyłożył się do wykonania podzespołów w swoich samochodach niz silnika.
~irongreg
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Nie jest bardzo precyzyjna, ale wiadomo takie rzeczy tylko w mercedesach - mówią. Krótko - precyzyjnie wybiera biegi. Ma dość długie przełożenia, nie stwarza większych problemów.
~jszyndler@yahoo.com
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Taka skrzynia dla faceta, chodzi dosyć ciężko ale pewnie (mi bardzo odpowiada), czasem przyhaczy. Zestopniowanie niezłe, jak dla mnie 2 i 3 mogłaby być trochę dłuższa.
~arpes
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Przy dłuższym postoju jedynka i wsteczny wchodzi ciężko,poza tym ok,biegi wchodzą fajnie ,nie trzeba szukać same się znajdują intuicyjnie,duża kultura pracy,skrzynia bez zarzutu
~Arek P./arpes
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
przy dłuższym postoju jedynka wchodzi ciężko,poza tym ok,biegi wchodzą fajnie ,nie trzeba szukać same się znajdują intuicyjnie,duża kultura pracy,skrzynia bez zarzutu
~Tomi
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
W sumie lekko i precyzyjnie chodzi ale u mnie haczy jedynka, dwojka i wsteczny, nie jakos bardzo ale troche denerwuje. Za to trojka i czworka wchodzi lekko i precyzyjnie.
Ford Mondeo III Hatchback